Robert Täht Kuldliiga poolfinaalist Türgiga: peame hoidma mängu lõpuni hammastega kõrist kinni
Lisatud galerii vollekoondise treeningust

Eesti võrkpalli rahvusmeeskond kohtub homme Saku Suurhallis nelja meeskonna osalusel peetava Euroopa Kuldliiga finaalturniiri poolfinaalis Türgiga. Kuidas hindab alagrupiturniiril kuuest mängust vaid kaks võitu saanud Sinilõvide hetkeseisu nurgaründaja Robert Täht?

«Esimest korda on meil tänavu nii-öelda mõisa peale mäng ja ise me oleme ennast praegusesse olukorda surunud ehk selg vastu seina ning natuke ebakindlad oma peades. Aga tihtipeale just see sütitabki, kui oled raskes olukorras ja ei lähe peale favoriidimõtetega,» tunnistas Täht videointervjuus Postimehele ning lisas, et eelmistest mängudest pole head hingamist saadud, mistõttu on homse mängu eel otsad lahtised.

Kuidas iseloomustab möödunud hooaja Türgi kõrgliigas Izmiri Arkases mänginud Täht homset vastast?

«Kvaliteetne. Tegu on sellise meeskonnaga, et kui neil on tuju üleval, siis on nendega väga keeruline. Seal tuleb võibolla natuke neile nägusid teha ja natuke juba selle koha pealt ka suruda, et kuna tegemist on hea meeskonnaga, kelle puhul minema saades on pidurit raske leida,» tõdes 25-aastane eestlane. «Võrreldes eelmise aastaga on nad kindlasti tugevam meeskond,» lisas ta.

«Peame võtma kohe hammastega kõrist kinni ja mitte lahti laskma kuni mängu lõpuni,» avaldas Täht eduretsepti.

Vaata videointervjuust, mille tõi Täht veel välja Türgi rahvuskoondise nõrkusena ning kuidas võiks mängule mõju avaldada see tegur, et nii Täht kui ka Oliver Vennot on Türgi kõrgliiga mängijatena homsele vastasele hästi tunda!

Eesti ja Türgi Kuldliiga poolfinaalmatš on kavas reedel algusega kell 19, kohtumist on võimalik algusega kell 18.55 jälgida nii Postimehe kui ka Kanal 12 otseülekande vahendusel! Teises poolfinaalis kohtuvad reedel omavahel kell 16 Holland ja Valgevene.

Võit Euroopa Kuldliiga poolfinaalis tagab pääsu osalemiseks Challenger Cupil, mis toimub 3.–7. juulini Sloveenias Ljubljanas. Challenger Cupi võitja pääseb järgmiseks hooajaks mängima maailma võrkpalli absoluutsesse tippu – Rahvuste liigasse.

Tagasi üles