Sardiinia ralli mullune võitja Neuville põhjendas tänavust altminekut

Thierry Neuville koos kaardilugeja Nicolas Gilsouliga Sardiinia rallil.

FOTO: Sander Ilvest

Autoralli MM-sarjas nii individuaalse kui ka meeskondliku tiitli nimel võitlust pidav Belgia rallisõitja Thierry Neuville (Hyundai) tunnistas, et möödunud nädalavahetusel peetud hooaja kaheksas etapp Sardiinia ralli läks osaliselt aia taha etapi eel tehtud testi tõttu. Nimelt testis Hyundai meeskond liiga niisketes tingimustes, kuid Sardiinias olid kogu möödunud etapi jooksul kuivad ja kuumad olud.

Neuville’il puudus kogu Sardiinia ralli ajal enesekindlus ning mullune võitja lõpetas tänavu alles kuuendal kohal, kaotades võitjaks kroonitud hispaanlasest tiimikaaslasele Dani Sordole 2.16,7. Seejuures oli belglane eelkõige kahel esimesel võistluspäeval suuresti hädas rehvivalikuga.

«Ma polnud tõesti sel rallil konkurentsivõimeline,» ütles ralli eel kolm päeva vihmastes oludes testinud Neuville WRC ametliku kodulehekülje vahendusel. «Meil oli kolm vihmast päeva ning ilmselt oli auto pärast testimist liiga pehme. Testisime enne Portugali (hooaja seitsmes etapp – toim) ning võibolla see oli viga – temperatuur polnud kindlasti samaväärne (testimise ajal 12 kraadi, kuid Sardiinia ralli ajal ligi 40 kraadi – toim) ning teeolud olid täiesti teistsugused,» tunnistas pühapäeval 31-aastaseks saanud belglane.

Hyundai meeskonna boss Andrea Adamo nõustus, et test polnud ideaalne, kuid teist võimalust polnud. «Sa võid teha vigu, kui sul on teisi variante, võimalus valida. Meie jaoks polnud võimalik nende rallide (Portugali ja Sardiinia – toim) vahel testida. Kui pole alternatiivi, siis tuleb võtta lihtsalt saadaolevatest võimalustest parim. See on maksimum, mida saad teha,» selgitas itaallane.

Autoralli MM-sari jätkub veidi enam kui kuu aja pärast sõidetava üheksanda etapiga, mil 1.–4. augustini on kavas Soome ralli.

MM-sarja üldseis (8/14)

Sõitjad:

 1. Ott Tänak (Toyota) 150 punkti
 2. Sebastien Ogier (Citroën) 146
 3. Thierry Neuville (Hyundai) 143
 4. Elfyn Evans (M-Sport) 78
 5. Teemu Suninen (M-Sport) 62
 6. Kris Meeke (Toyota) 60
 7. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 56
 8. Dani Sordo (Hyundai) 52
 9. Esapekka Lappi (Citroën) 40
 10. Jari-Matti Latvala (Toyota) 40
 11. Sebastien Loeb (Hyundai) 39

Meeskonnad:

 1. Hyundai 242 punkti
 2. Toyota 198
 3. Citroën 170
 4. M-Sport 152
Tagasi üles