Premium liiga: Kalju sai hilise võidu, Levadia ei jätnud midagi juhuse hooleks

Christopher Krutto
Liliu.
Liliu. Foto: Tairo Lutter

Täna lõunal peeti Premium liigas kaks 17. vooru mängu, kus Nõmme Kalju võitis Viljandi Tulevikku 2:1 ning Tallinna FCI Levadia alistas FC Kuressaare kindalt 4:0

Kuigi enne mängu võis ennustada Nõmme Kalju suureskoorilist võitu, avas skoori hoopis 24. minutil Tulevik Kaur Tomsoni väravast. 41. minutil õnnestus Kalju ründajal Liliul üks tagasi lüüa ning poolajale mindi seisuga 1:1

Teisel poolajal võitles Tulevik südikalt ning lootis röövida Kaljult viigipunkti, aga 81. lõi vahetusest tulnud Aleksandr Volkov 2:1 ning tõi nõmmekatele kolm punkti.

Teises mängus kohtus FCI Levadia kodus FC Kuressaarega ning ka seal algas esimene poolaeg väravatevaeselt. Levadia suutis juhtima minna alles esimese poolaja teisel üleminutil tänu Gando tabamusele.

Kohe teise poolaja alguses lisas Gando oma teise ning Levadia võis tunda ennast kindlamalt. Alles mängu kümne viimase minuti jooksul hakkas Tallinna meeskond jälle skoorima, kui 83. minutil tegi Pavel Marin seisuks 3:0. 89. minutil viis Markus Jürgenson Levadia penaltist juba 4:0 juhtima ning mängu lõppseisuks vormistas 5:0 teisel üleminutil Joao Morelli.

Peale 17. vooru juhib Premium liigat FC FLora 43 punktiga. Neile järgneb 41 punktiga teisel kohal olev FCI Levadia ning kolmandat tabelirida hõivab FC Nõmme Kalju 37 punktiga.