Eesti 3x3 korvpallinaiskond võitis Euroopa mängudel alagrupi ja jõudis veerandfinaali

Eesti 3x3 korvpallinaiskond Euroopa mängudel.

FOTO: EOK

Minskis toimuvatel Euroopa mängudel võitis Eesti 3x3 korvpallinaiskond täna D-alagrupis kaks mängu ning kindlustas alagrupi esikohaga pääsu veerandfinaali.

Kui võit Läti üle tuli suure ülekaaluga punktidega 22:6, siis Ukrainaga läks keerulisemalt. Mängu alguses võtsid ukrainlased initsiatiivi ning rebisid sisse koguni kaheksapunktilise edumaa. Eesti naiskond võttis vahe järgi ning tasavägise mängu lõpuminutitel mindi pingelises võitluses juhtima. Lõpuskooriks 20:17.

«Isegi kui vahepeal Ukrainale kaheksa punktiga taha jäime, ikkagi teadsime, et me võidame selle mängu, see oli meie sees olemas. Oli raske, aga me suutsime võidu ära tuua. Oleme väga õnnelikud!» ütles naiskonna mängija Annika Köster.

Reedel peetud esimeses alagrupimängus jäädi alla Hispaaniale 13:15. Alagrupi kokkuvõttes kujunes surnud ring – Eestil, Hispaanial ja Ukrainal kõigil kaks võitu ja üks kaotus. Visatud punktide arv (keskmiselt 18,30 mängu kohta) otsustas, et just Eesti läheb esimesena alagrupist edasi. Samast alagrupist pääses edasi veel Hispaania.

Finaalturniir peetakse esmaspäeval, Eesti naiskonna vastaks veerandfinaalis tuleb Tšehhi.

Eesti naiskond võistleb Euroopa Mängudel koosseisus Kadri-Ann Lass, Merike Anderson, Annika Köster ja Janne Pulk.

Pühapäeva pärastlõunal ootavad viimased alagrupikohtumised ka Eesti 3x3 meeskonda, ees seisavad kohtumised Sloveenia ja Valgevenega. Meeskonda kuuluvad Kristjan Evart, Egert Haller, Renato Lindmets ja Sander Viilup.

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Minskis, esimesed mängud peeti nelja aasta eest Bakuus. Eesti koondisesse kuulub 68 sportlast 13 spordialalt: aerutamises, iluvõimlemises, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, 3x3 korvpallis, laskmises, maadluses, poksis, sambos, sulgpallis ja vibulaskmises. Mängude kavas olevatest aladest ei võistle eestlased ainult lauatennises ja rannajalgpallis.

Euroopa mängud on Euroopa meistrivõistlusteks judos ja poksis. Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis kaheksal alal: laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi.

Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaate erilehel www.eok.ee/minsk-2019.

Võistluste ametlik koduleht asub aadressil https://minsk2019.by/en.

Tagasi üles