Eesti koondis jõudis Euroopa mängudel uues formaadis kergejõustikualal veerandfinaali, Venemaa otse poolfinaali

Odaviskaja Liina Laasma tegi eestlastest parima tulemuse.
Odaviskaja Liina Laasma tegi eestlastest parima tulemuse. Foto: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Minskis toimuvatel Euroopa mängudel peeti täna uudse kergejõustikuformaadi Dynamic New Athletics'i (DNA) alagrupivõistlus. Eesti koondis sai tugevas teises alagrupis 34 punktiga kuuenda koha ning jätkab võistlust 25. juunil toimuvas veerandfinaalis.

DNAs peetakse võistkondlik võistlus turniirisüsteemis, ühes matšis võisteldakse kahe tunni jooksul üheksal alal. Punkte saab igas matšis maksimaalselt 12 (võitja), iga järgmine koht teenib kaks punkti vähem.

Eesti koondise parimateks tuleusteks olid täna Liina Laasma teine koht odaviskes (61.88) ja Karl Lumi kolmas koht kõrgushüppes (2.11).

Teise alagrupi võitis 83 punkti kogunud Venemaa koondis, kes pääses otse poolfinaali. Teine oli Prantsusmaa 64 punktiga ja kolmas Itaalia 54 punktiga.

Eesti koondise tulemused alade toimumise järjekorras:

• Meeste 100 m jooksus oli Hans-Christian Hausenbergi tulemuseks 11,12, mis andis kuuenda koha ja 2 punkti.
  • Kreete Verlin tegi kaasa naiste kaugushüppes, kus sai 5.76ga kuuenda koha (2 punkti).
  • Naiste 100 m jooksus pidi Maarja Kalev leppima kuuenda kohaga (2 punkti), ajaks 12,11.
  • Odaviskaja Liina Laasma sai tulemusega 61.88 teise koha ning teenis sellega 10 punkti.
  • 4x400 m teatejooksunelik (Liis Roose, Helin Meier, Jaak-Heinrich Jagor, Marek Niit) saavutasid ajaga 3.25,88 viienda koha (4 punkti).
  • Johannes Treiel kukkus õnnetult 110 m tõkkejooksus, ent jätkas siiski ning tõi võistkonnale 2 punkti.
  • Karl Lumi sai meeste kõrgushüppes 2.11ga kolmanda koha (8 punkti).
  • Kreete Verlin oli naiste 100 m tõkkejooksus ajaga 13,98 viies (4 punkti).
  • Jälitusteatejooksus sai Eesti võistkond (Kelly Nevolihhin, Annika Sakkarias, Rasmus Kisel, Tony Nõu) kuuenda koha ajaga 4.53,42 (2 punkti).