Inglismaa naiskond võitis esimese väljakukkumismängu kergusega

Erko Litvjakov
, Reporter
Alex Greenwood Kameruni vastu aktsioonis.
Alex Greenwood Kameruni vastu aktsioonis. Foto: Reuters

Äsja Põhja-Prantsusmaal lõppenud FIFA naiste jalgpalli maailmameistrivõistluste 1/16-finaalis alistas Inglismaa kindlalt Kameruni naiskonna 3:0.

14. minutil suutis Inglismaa naiskonna kapten Steph Houghton vabalöögist inglased 1:0 ette viia. Vabalöök oli tingitud Kameruni väravavahi lohakast tegutsemisest, kui ta võttis talle söödetud palli kätte. Kogu Kameruni naiskond rivistas ennast väravajoonele, kuid see ei suutnud takistada Inglismaad skoori avamast.

Esimese poolaja neljandal üleminutil suutis Ellen White turniiri neljanda väravaga seisuks teha 2:0.

Teise poolaja alguses arvasid kamerunlased, et nad on kaotusseisu vähendanud 1:2, kuid VAR otsus lükkas selle ümber. Rünnaku ülesehitusel leiti olevat suluseis.

Inglismaa kindlustas mängu saatuse, kui 58. minutil suutis vasakkaitsja Alex Greenwood pärast suurepärast nurgalöögi kombinatsiooni palli väravasse lüüa.

Inglismaa naiskond kohtub neljapäevases veerandfinaal matšis Norraga.