Prantsusmaa naised pääsesid MMil õige napilt veerandfinaali

Toimetas Indrek Raudkivi
Õnnelik Prantsusmaa jalgpallinaiskonna kapten Amandine Henry pärast 2:1 löödud juhtväravat. Foto: Franck Fife / AFP/Scanpix

Naiste jalgpalli maailmameistrivõistlustel Prantsusmaal pääses kodunaiskond Brasiilia vastu ehmatusega. Pühapäevane play-off matš läks lisaajale ning 2:1 võiduga kindlustas Prantsusmaa koha veerandfinaalis.

«Oi kui pingeline mäng! Väga-väga piiripeal oli see asi. Andsime endast kõik, ega andnud alla,» ütles prantslaste peatreener Corinne Diacre pärast mängu.

Vaatamata Le Havre`i Stade Oceane staadionile kogunenud täismajast jäi kodunaiskond mängu alguses Lõuna-Ameerika naiskonna surve alla.

Prantslanna Valerie Gauvin realiseeris Kadidiatou Diani söödu väravaks teise poolaja seitsmendal minutil. Kuid brasiillannad lõid 11 minutit hiljem ühe tagasi. Värava autoriks Thaisa.

Lisaajal, mängu 107. minutil lõi prantslannade kapten Amandine Henry Amel Mairi vabalöögist otsustava võiduvärava.

«Nägin Ameli lööki, libistasin end ja õnnega pooleks läks pall väravasse. Jäin lamama. Lihtsalt lootsin, et VARiga seda väravat meilt ei võetaks,» ütles prantslanna.

Brasiilia staar, 33-aastane Marta, hüüdnimega «Seelikus Pele» ütles, et tegelikult peaks naerma pärast mängu, ja nutma mängu alguses. «Seekord läks vastupidi.»

Teises elises mängus oli Phil Neville`i juhitav Inglismaa naiskond kergelt üle Kamerunist 3:0 ning kohtub 27.juunil peetavas veerandfinaalis Norraga.

Prantsusmaa vastane veerandfinaalis on esmaspäeva õhtul peetava USA ja Hispaania vahelise mängu võitja.