Rafael Nadal: Wimbledoni turniiri korraldajate tegevus pole õiglane

Hispaanlane Rafael Nadal valmistub Wimbledoniks

FOTO: Atienza / EPA/Scanpix

Maailma tennise edetabelis teisel kohal paiknevale Rafael Nadalile ei meeldi see, kuidas Wimbledoni Suure Slämmi turniirid asetusi määratakse.

Wimbledoni turniiri asetuste panemine on võrreldes teiste Suure Slämmi turniiridega veidi erinev. Nimelt ei lähtuta Wimbledonis ainult maailma edetabelist, vaid arvesse võetakse ka muruväljakutel näidatud tulemused.

See tähendab aga seda, et Federer saab võib-olla asetuse Nadali ees. See tähendab aga seda, et Nadal satuks nii tabelis ühte poolde maailma esinumbri Novak Djokoviciga. Hispaanlane ise leiab, et antud tegevus pole õige.

«Ainult Wimbledonis tehakse nii. Minu arust pole see õiglane tegevus. Kui igalpool nii tehtaks, oleksin ma sellise süsteemiga nõus. Loomulikult on olla parem teine asetus kui kolmas. Kui korraldajad tõesti otsustavad mind kolmandale asetusele panna pean sellega leppima,» rääkis Nadal Hispaania telekanalile Vamos.

Wimbledoni asetused selguvad kolmapäeval. Asetuse saavad maailma edetabeli 32 meest, kuid järjekorra otsustavad juba korraldajad.

Tagasi üles