T, 17.05.2022

Ott Tänak sihib Rally Estonial ajaloolist kolmandat triumfi

Kris Ilves
, reporter
Ott Tänak sihib Rally Estonial ajaloolist kolmandat triumfi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja tema fänniarmee 2018. aastal Rally Estonial.
Ott Tänak ja tema fänniarmee 2018. aastal Rally Estonial. Foto: Karli Saul/SCANPIX

Rally Estonia korraldajad avaldasid eile varahommikul kauaoodatud uudise: WRC sarja liidrid Ott Tänak ja Martin Järveoja tulevad Lõuna-Eesti teedele mullust võitu kaitsma. Samuti sai lõplikult selgeks, et stardinimekirjas on kõik neli WRC tehasemeeskonda, sest peale Toyota on vähemalt ühe autoga esindatud ka Citroën, M-Sport ja Hyundai.

«Mul on väga hea meel, et saame ka sel aastal sõita koduteedel Toyota Yaris WRC ralliautoga. Kodupubliku ees on võit alati kõige magusam ja ma tõesti nautisin seda, mis eelmisel aastal toimus. Loodetavasti suudame ka sel aastal pakkuda oma fännidele meeldejääva rallielamuse ja palju positiivseid emotsioone,» sõnas mullune võitja Tänak Shell Helix Rally Estonia pressiteate vahendusel.

Tänak ja Järveoja hoiavad kaheksa etapi järel WRC sarjas esikohta, edestades Prantsusmaa paari Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroën) nelja ja Belgia duot Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai) seitsme punktiga. Rally Estonial osalemine on ideaalne ettevalmistus augusti esimesel päeval algavaks Soome ralliks. Seda tõestas juba eelmine aasta, kui eestlased võidutsesid Soomes mängleva kergusega.

Märksõnad
Tagasi üles