Eesti kurlingupaar tuli Hiinas rekordkõrge auhinnafondiga MK-etapil esikolmikusse

Eesti kurlingu segapaar Marie Turmann ja Harri Lill

FOTO: Eesti Curlingu Liit

Eesti kurlingu segapaar Marie Turmann ja Harri Lill sai Hiinas toimunud kõrgetasemelisel maailmakarika etapil kolmanda koha, võites ligi 50 000-eurose auhinnafondiga võistlusel üle 7500 euro.

Poolfinaalis kaotasid Eesti sportlased Ameerika Ühendriikide võistkonnale tulemusega 5:8, kuid pronksimängus alistati Rootsi veenva tulemusega 7:4.

Eesti võistkonna mängija Harri Lill tõi välja, et olla kutsutud niivõrd kõrgetasemelisele turniirile on suur tunnustus. «Teisalt ei ole siin ka midagi imestada, oleme MMi viies võistkond. Antud võistlus oli meie jaoks esmakordne ka selles mõttes, et korraldaja tasus võistkonnaga seotud lennu- ja majutuskulud ning esimese viie võistkonna vahel läks jagamisele ka 50 000 eurot auhinnaraha,» kommenteeris Lill.

Hiinas Shijiazhuang linnas toimunud võistlusele tuli Lille sõnul kohale maailma absoluutne tipp. «Erinevalt MM’ist, kus teinekord võib võistkondade tase olla väga erinev, oli siin iga mäng väga tugeva vastase vastu. Näitasime Mariega taas, et meie hoog ei ole raugenud ja kindlasti lisab hea esitus siin enesekindlust järgmiseks hooajaks, kus MM’il hakatakse jagama olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte,» lisas Harri Lill.

Eesti võistkond sai alagrupis kolm võitu ja kaks kaotust ning pääses oma alagrupist play-off’i teisena. Alagrupis võideti Kanadat lisavoorus tulemusega 10:7, Koread 11:4 ja alistati kindlalt ka kahekordseid maailmameistreid Ungarist 10:1. Kaotused tuli vastu võtta valitsevalt maailmameisterriigilt Rootsilt 5:9 ja lisavoorus Hiina esimeselt koosseisult 8:9. Veerandfinaali mängus kohtusid Marie Turmann ja Harri Lill Hiina teise koosseisuga, keda võideti tulemusega 8:5. Poolfinaalis kaotati Ameerika Ühendriikide esindusvõistkonnale 5:8.

Eesti võistkonnaga oli Hiinas kaasas ka treener Nicole Strausak (Šveits).

Kokku osales turniiril 12 võistkonda 11 riigist sh eelmise MMi medalikolmik. Kõrgetasemelisel turniiril jõudsid nelja parema hulka peale Eesti vaid eelmisel MMil medaleid võitnud riigid.  

Eesti valitsevad meistrid segapaaris kurlingus Marie Turmann ja Harri Lill on Eesti tugevaim kurlingupaar, kes on oma kõrget taset korduvalt tõestanud konkureerides maailma esimängijatega nii rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kui ka MK etappidel. Noorte sportlaste eesmärgiks on jõuda 2022. aasta XXIV taliolümpiamängudele, mis toimuvad Pekingis.

Tagasi üles