Galerii: Rein Taaramäe krooniti temposõidus Eesti meistriks
Lisatud kõik vanuseklassid

Viljandi teedel peetud eraldistardist jalgratta maanteesõidus tuli Eesti meistriks Rein Taaramäe (Total Direct Energie). 32-aastane Taaramäe läbis 33 km pikkuse distantsi ajaga 36.28,912.

Taaramäele järgnesid U23 vanuseklassi võitja Karl Patrick Lauk (Groupama–FDJ; 37.27,602) ja Oskar Nisu (Cycling Tartu; 37.49,668).

Naiste eliitklassi 2019. aasta Eesti meistriks tuli Liisi Rist keskmise kiirusega 39,74, kes alles poolteist kuud tagasi sattus liiklusõnnetusse ning arstid soovitasid rattasõidu kolmeks kuuks ära unustada. Hõbemedalile sõitis ennast Egle Mätas (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja kolmas oli Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi).

«See, et ma täna meistrivõistlustel startida sain, on minu jaoks suur kordaminek. Selle tegid võimalikuks suurepärased kirurgid, füsioterapeudid, massöörid ja treener. Sõit ise kulges seekord kontrollitult, hoidsin ennast sõidu esimeses pooles kõvasti tagasi ja see taktika õigustas ennast täna – suutsin ka sõidu teises pooles korralikult pingutada ja head võimsust hoida,» võttis Liisi Rist eduka sõidu kokku.

Eesti jalgratta eraldistardist maanteesõidu meistrid vanuseklasside kaupa:

  • N14:  1. Gabriel Helmut Aduson (CFC Spordiklubi), 2. Martti Lenzius (Vooremaa/Centrum Rattabaas), 3. Kalr Kurits (Rein Taaramäe Rattaklubi)
  • N14: 1. Karolin Surva (CFC Spordiklubi), 2. Hannah Kaljur (Smart Sport), 3. Maria Treier (CFC Spordiklubi)
  • N16: 1. Laura Lizette Sander (Pärnu Kalev Spordikool), 2. Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool), 3. Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi)
  • M16: 1. Madis Mihkels (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), 2. Lauri Tamm (Kalevi Jalgrattakool), 3. Frank-Aron Ragilo (Kalevi Jalgrattakool)
  • NJ: 1. Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi), 2. Aidi Gerde Tuisk (CFC Spordiklubi), 3. Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi)
  • NSen: 1. Eike Sild-Neeme (Erasõitja), 2. Merli Paat (Viimsi Sport), 3. Ieva Longa (Nõmme Rattaklubi)
  • MSen1: 1. Sander Ernes (Erasõitja), 2. Vidrik Vaiksaar (Erasõitja), 3. Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi)
  • MSen2: 1. Janno Aksin (Hawaii Express), 2. Emeri Lepp (Erasõitja), 3. Helari Pallas (Spordipartner)
  • MSen3: 1. Virgo Karu (Hawaii Express), 2. Tõnu Ord ( CC Superior), 3. Meelis Leidt (Peloton)
  • MSen4: 1. Urmas Karlson (AMPS), 2. Jüri Suluste (Viiking), 3. Aimur Uuk (Rakvere Rattaklubi Siplased)
  • MSen5: 1. Raul Arula (VELO), 2. Toomas Viigipuu (VELO), 3. Üle Kuljus (Haanja Rattaklubi)
  • MSen6: 1. Aapo Rammo (VELO), 2. Vladimir Pennert (Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi), 3. Anti Oot (AMPS)
  • MSen7: 1. Ülo Treufeld (Kalevi Jalgrattakool), 2. Hillar Valk (Voorumaa Centrum/Rattabaas), 3. Anatoli Männi (Kalevi Jalgrattakool)
  • MSport: 1. Martin Parv (Raplamaa Rattaklubi KOMO), 2. Ivar Vaab (Rakvere Rattaklubi Siplased), 3. Reigo Rosenberg (CFC Spordiklubi)
  • MJ: 1. Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool), 2. Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi), 3. Joonas Kurits (Rein Taaramäe Rattaklubi)
  • NU: 1. Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi), 2. Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi), 3. Kelly Kalm (CFC Spordiklubi)
  • MU: 1. Karl Patrick Lauk (Equipe continentale Groupama FDJ), 2. Arthur Kooser (CFC Spordiklubi), 3. Joosep Sankmann (Cycling Tartu)

Kõik tulemused.

Tagasi üles