USA alistas naiste jalgpalli MMil Prantsusmaa ning jõudis poolfinaali

Christopher Krutto
Ameeriklannad võitu tähistamas
Ameeriklannad võitu tähistamas Foto: LIONEL BONAVENTURE / AFP

Eile õhtul naiste jalgpalli MMil peetud veerandfinaalis valitseva maailmameistri USA ning võõrustajariigi Prantsusmaa vahel lõppes 2:1 ameeriklannade võiduga.

Ameerika Ühendriigid asus mängu juba viiendal minutil juhtima, kui USA koondise abikapten Megan Repinoe lõi vasakult äärelt terava karistuslöögi, mis läks kastis olevate mängijate vahelt läbi ning lõpetas oma teekonna võrgus. 65. minutil sai äärelt väga hästi läbi ameeriklanna Tobin Heath, kelle terava söödu värava alla realiseeris taaskord Repinoe.

Prantslannad ei andnud alla ning hoidsid ameeriklannasid surve all. 81. minutil sai Prantsusmaa karistuslöögi ning kõrge palli kasti suunas peaga kindalt sisse turniiri kõige pikem mängija Wendie Renard, kes lõi keskkaitsjana oma turniiri neljanda värava. Siiski sellest enam ei piisanud ning USA võitis mängu 2:1.

Poolfinaalis läheb USA vastamisi Inglismaaga, kes alistas neljapäeval Norra kindlalt 3:0.

Täna peetakse MMil kaks veerandfinaalide kohtumist, kui omavahel lähevad vastamisi Itaalia ja Holland ning hiljem Saksamaa ja Rootsi.