Põhja- ja Kesk-Ameerika jalgpalli suurturniiril Gold Cupil selgusid esimesed poolfinalistid

Christopher Krutto
Haiti mängijad ajaloolist võitu tähistamas.
Haiti mängijad ajaloolist võitu tähistamas. Foto: Michael Wyke / AP

Põhja- ja Kesk-Ameerika jalgpalli suurturniiril Gold Cup selgusid esimesed poolfinalistid, kelles on Mehhiko ning Haiti.

Esimeses veerandfinaalis kohtusid Mehhiko ning Costa Rica. Esimese poolaja võitis Mehhiko Raul Jimeneze väravast, kuid Costa Rica ei andnud alla ning juba 52. minutil viigistati Bryan Ruizi väravast mäng.

Penaltites suutsid oma närvi paremini hoida mehhiklased ning võitsid selle 5:4 ja kindlustasid koha poolfinaalis

Teises veerandfinaalis läksid vastamisi Kanada ja suurüllataja Haiti. Kanada alustas väga kindlalt ning läks läbi Jonathan Christian Davidi ning Lucas Cavallini väravatest juhtima. Mängu 50. minutil suutis Haiti Duckens Nazoni väravast kaotusseisu vähendada ning 70. minutil viigistati penaltist, mille realiseeris Herve Bazile. Haiti 3:2 võidu vormistas 76. minutil Wilde-Donald Guerrier. Haiti jaoks on tegu ajaloolise võiduga, sest varem ei oldud Gold Cupil nii kaugele jõudud.

Järelejäänud veerandfinaalides kohtuvad Jamaika ning Panama ja Ameerika Ühendriigid ning Curacao.