N, 30.11.2023

BMW Xtreme võitjad: Tänane päev läks nii hästi kui võimalik!

Postimees Sport
Facebook
Comments
Juho Huhtala ning Juho Siekkinen boksipeatuses.
Juho Huhtala ning Juho Siekkinen boksipeatuses. Foto: Helen Urbanik

«Tänane päev läks nii hästi kui võimalik!» rõõmustasid Estonian Grand Prix'l BMW Xtreme klassis 45-minutilise kestussõidu võitnud Juha Huhtala ja Juho Siekkinen.

Täna toimus BMW Xtreme klassis kolmas võistlussõit, kus kõigil meeskondadel oli kohustuslik ka boksipeatus.

Rajale mindi eilsetele tulemustele vastupidises järjestuses, ehk esimeselt stardikohalt alustas Mario Rinaldo. Mõne ringi jooksul Rinaldo ka juhtis, kuid keeras siis mootoririkke tõttu boksiteele.

Ei kulunud palju aega, kui liidripositsiooni haaras enda kätte tiim nr 60 Huhtala/Siekkinen. Kui möödas oli üle poole võistlusajast, tuli enamik meeskondi boksi ning tundus, et eilse teise sõidu võitja Gert Jugala pääses üsna suveräänselt liidriks.

Kohtunikud aga tuvastasid, et ta peatus boksis vähem kui nõutud 70 sekundit ning Jugala sai Stop&Go karistuse. Kui eestlane uuesti rajal konkurentidega ühines, oli ta langenud kuuendaks. Ta sooritas küll kaks ideaalset möödasõitu, kuid neljandast kohast enamaks aega ei jagunud.

Huhtala/Siekkinen said oma liidripositsiooni tagasi ning võisid nädalavahetuse kokkuvõtteks tõdeda, et kuigi laupäev lõppes Huhtalale 0-punktilise tulemusega, sujus pühapäev ideaalselt. Täna olid teised Santtu ja Marko Rantanen ning kolmandad Tomi ja Roope Sundström.

BMW Xtreme sõidu poodium.
BMW Xtreme sõidu poodium. Foto: Helen Urbanik

Osalejaterohkeima, 30 sõitjaga Legends klassi teine sõit oli samuti äärmiselt põnev. Esimeselt kohalt startis eilne võitja Philip Miemois, kes kaitses peaaegu kogu sõidu vältel oma liidrikohta tagant ründavate Mathias Herteni, Pekka Seppäneni ja Veli-Pekka Karteneni ees.

Legends klassi sõidu start.
Legends klassi sõidu start. Foto: Helen Urbanik

Eelviimasel ringil pääses Seppänen küll korraks mööda, kuid Miemois taastas oma koha ning osava sõiduga pääses teiseks Kartenen ning kolmandana lõpetas Seppänen.

«Nädalavahetus ei alanud kõige paremini, kuna alguses oli meil probleeme piduritega,» rääkis Miemois. Kolmandat korda auto24ringil võistlev soomlane ütles, et edasi läksid tulemused tõusvas joones ja kiirus kasvas ning mõlemas võidusõidus suutis ta konkurendid selja taga hoida.

Ka tänase V8 Thunder klassi sõidu võitis Petri Blomqvist (Chevrolet Camaro), nagu ka BGT Pro klassis Raivo Tamm (Porsche). Formula Historicutel oli kiireim Andris Grikis. TCR klassi esimese sõidu võitis Julius Adomavicius (Golf) ja teise Dziugas Tovilavicius (Golf).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles