Eesti veemotosportlased korraldasid Euroopa meistrivõistlustel medalisaju

Jasmiin Üpraus
Jasmiin Üpraus Foto: Vittorio Ubertone

Möödunud nädalavahetus kujunes Eesti veemotospordile tõeliselt edukaks. Horvaatias sõideti jetispordi EM-sarja viimane etapp ja Poolas võisteldi F-125 paadiklassis Euroopa meistriks saamise nimel. Kokku võitsid Eesti sportlased erinevates kategooriates üheksa medalit: neli Euroopa meistritiitlit, kaks hõbemedalit ja kolm pronksmedalit.

Horvaatias Zagrebis pandi punkt selle hooaja Euroopa meistrivõistluste sarjale. Kogu EM-sarja peale osales üheksas erinevas kategoorias rekordilised 14 Eesti pilooti.

EM-sarja kõige edukamaks sõitjaks kujunes SKI Ladies GP1 klassis tiitli võitnud Jasmiin Üpraus. Ülejäänud medalid teenisid rootsi sportlased, Hõbe läks Jonna Borgströmile ja pronks Emma-Nellie Ortendahlile. Lisaks võistles Üpraus ka  meeste konkurentsis SKI GP2 klassis, kus saavutas EM-sarja kokkuvõttes pronksmedali.

Juuniorite SKI GP3.2 ja GP3.3 klassis olid parimad Ander Hubert Lauri ja Mattias Reinaas. Viimasel etapil riputati mõlemale võidusõitjale kaela Euroopa meistritiitli medal.

Runabout GP4 klassis pidas Mattias Siimann tugevaid lahinguid hispaanlase Alejandro Artinano ja rootslase Linus Lindbergiga. Viimasele etapile Horvaatias läks Hispaania sportlane ühepunktise eduseisuga. Kuid Siimanni hea ning enesekindel sõit tagasid talle EM-sarja üldvõidu ja meistritiitli.

SKI Veteran GP1 klassis osales hooaja vältel kolm Eesti sõitjat. Edukaimaks oli neist Egon Üpraus, kes saavutas sarja kokkuvõttes hõbemedali.

SKI GP1 klassis võitis Markus Lutsokert pronksmedali. Terve hooaja erinevate tehniliste probleemidega kimpus olnud Lutsokerti jaoks oli otsustavaks Horvaatia etapp, kus medali võitmiseks tuli edestada Ulrik Brentsenit ning nii ka läks. EM-sarja üldvõidu võttis Kevin Reiterer Austriast, teiseks tuli Stian Schjetlein Norrast.

Poolas Zninis sõideti ringrajapaatidel Euroopa meistrivõistlused F-125 paadiklassis. Eestit esindasid Sanna ja Erik Aaslav-Kaasik, kes saavutasid itaallase Marco Malaspina järel teise ning kolmanda koha.