Piinlik: vormel 1 Austria GP-l valiti päeva parimaks sõitjaks viimaseks jäänud võistleja

Robert Kubica

FOTO: XPB / XPB Images/Press Association Images

Vormel 1 korraldajad tunnistasid, et Austria GP-l päeva parima sõitja hääletuse tulemus, mille järgi poolakas Robert Kubica võitis, oli väär.

Fännid üle maailma ning isegi Poolas olid üllatunud, kui Williamsi sõitja kuulutati päeva parimaks sõitjaks.

See otsus tekitas uudishimu, sest pühapäeva pärastlõunal peetud sõit pakkus publikule sensatsioonilise lahingu Red Bulli sõitja Max Verstappeni ja Ferrari piloodi Charles Leclerci vahel.

Selle eest Kubica lõpetas sõidu viimasel kohal, jäädes liidritest üle kolme ringi maha ning tegi selle aasta ning enda karjääri seni halvima tulemuse.

Peale kaht päeva teatas vormel 1 ametlik veebileht, et Kubica asemel võitis auhinna siiski pühapäevase sõidu võitja Verstappen.

«See oli esitus, mis jääb pikalt meie mällu elama. Seetõttu pole üllatav, et fännid valisid just Max Verstappeni ülekaalukalt päeva parimaks sõitjaks,» kirjutas vormel 1 ametlik veebileht.

«Pühapäeval kuulutati tehnilise vea tõttu Kubica võitjaks, sest talle anti ekslikult hääli juurde. Aga me oleme nüüd teinud kindlaks, et Verstappen sai 74% häältest, Leclerc 11% ning Carlos Sainz 7% häältest,» lisas veebileht.

Tagasi üles
Back