Brasiilia murdis taas Lionel Messi südame

Karl-Johannes Kõiv
Brasiilia meeskonna jaoks on koduse turniiri võit ülimalt oluline.
Brasiilia meeskonna jaoks on koduse turniiri võit ülimalt oluline. Foto: Facebook: Copa America

Täna öösel alistas Brasiilia jalgpallikoondis Argentina seisuga 2:0 ning marssis Copa America finaali, kus mängiti viimati 2007. aastal.

Mineirão staadionil toimunud kohtumist asusid brasiillased juhtima 19. minutil, kui jala sai valgeks Manchester City mängumees Gabriel Jesus. 71. minutil suurendas võõrustajate poolt eduseisu Roberto Firmino, kelle jaoks oli tegemist teise väravaga sellel turniiril. Argentina poolt raksatasid Sergio Agüero ja Lionel Messi pealelöögid küll paaril korral vastaste väravaraamide pihta, kuid õiget teed väravavõrku ei leitudki.

Ühtlasi tähendab tänane kaotus Argentina rahvuskoondise jaoks 26-aastase tiitlipõua jätkumist.

Teise finaalikoha selgitavad omavahel Tšiili ja Peruu.