P, 26.03.2023

Alonso võib järgmine hooaeg naasta F1-sarja

Christopher Krutto
Alonso võib järgmine hooaeg naasta F1-sarja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Fernando Alonso.
Fernando Alonso. Foto: EDDY LEMAISTRE / EPA

Kahekordne MM-sarja võitja Fernando Alonso ning Prantsusmaa tõusev täht Esteban Ocon võivad järgmisest aastast taas vormel 1 sarja naasta.

22-aastane Ocon kuulub hetkel Mercedese juuniormeeskonda ning pidi algse kokkuleppe järgi sõitma see hooaeg Renault meeskonnas, kuid lõpuks sõlmis Prantsusmaa tiim lepingu hoopis Daniel Ricciardoga ning Ocon pidi hooaja vahele jätma.

Aga 2020. aastaks on Autospordi andmetel noorel prantslasel mitu valikut laua peal. Tema esimene valik oleks koht Mercedese tiimis ning Valtteri Bottase leping lõppeb selle hooaja lõpus, ehk meeskonnal on vaja koosseisu osas veel otsuseid teha.

Samas ei pea ajakiri seda väga tõenäoliseks, sest Bottasel on käsil hea hooaeg ning vaba koht jääb ilmselt talle.

Järgmisteks valikuteks võivad olla Williamsi ja Racing Pointi meeskonnad, mille masinad Mercedese jõuallikaid kasutavad.

Siiski ei ole kindel, kas Oconil on üldse vaja Mercedesega seotuks jääda.

Esteban Ocon.
Esteban Ocon. Foto: Hoch Zwei / ZUMAPRESS.com

Mercedese tiimijuht Toto Wolff rääkis, et vajadusel ollakse nõus Oconiga seotus lõpetama, kui see tuleb noormehe karjäärile kasuks.

«On arvamus, et tegu on Mercedese sõitjaga, nii et võib-olla me peame tegema asja selgitama ja lubama tal jätkata oma karjääri nii, et see austaks Mercedese investeeringuid ning toetust temasse. Samas ei taha me tema ees uksi sulgeda,» kinnitas Wolff, et Oconil võib tulevikus Mercedeses kohta olla.

Ajakirja sõnul on võimalik ka koht Toro Rosso meeskonnas, sest Red Bullis sõitev prantslane Pierre Gasly ei ole suutnud hakkama saada ning venelane Daniil Kvjat liigub ilmselt Toro Rossost Gasly asendajaks. Gasly naasmist Toro Rossosse peetakse ebatõenäoliseks.

Metsikumad kuulujutud räägivad sellest, et Sebastian Vettel võib isegi olla huvitatud Red Bulli naasmisest ning sellisel juhul jääks vabaks koht Ferrari meeskonnas.

Siin tulebki mängu Alonso, kes väidetavalt on uurinud, kas tal oleks võimalik järgmine hooaeg just Ferrari roolis kuninglikku sarja naasta.

Tema kohustused Indianapolis 500 sarjas ning Toyotaga vastupidavussõitudes on läbi ning kindlasti on tema jaoks potentsiaalne järgmine samm naasmine Vormel 1 masina rooli.

 McLarenis talle kohta ei jätku, sest seal nähakse oma tulevikku Carlos Sainz Jr-is ja Lando Norrises.

See jätabki lauale Ferrari ning kui Vettel peaks tiimist lahkuma, oleks ühe-aastane leping Alonsoga mõistlik lüke.

Märksõnad
Tagasi üles