Eesti U20 koondis seljatas kindlalt Läti

Pildil U20 koondise liige Matthias Tass.
Pildil U20 koondise liige Matthias Tass. Foto: Siim Semiskar

U20 korvpallikoondis alistas maavõistlusmängus Läti võistkonna. Nüüd valmistub koondis 12.-21. juuli Portugalis Matosinhosel toimuvaks Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiriks.

Kohtumine võideti 83:64 ning võistlus peeti Audentese Spordikeskuses.

Kohtumist alustas enesekindlamalt Aivar Kuusmaa juhendatav Eesti, kes võitis avaveerandi 18:14. Kaitses kõvasti survestanud ja rünnakul ilusaid lahendusi pakkunud eestlased haarasid teisel mänguperioodil initsiatiivi ja läksid poolajaks ette 15 punktiga – 39:24. Meie parimana tõid Mikk Jurkatamm ja Kirill Koršunov pikaks pausiks 8 silma.

Kolmanda veerandi esimene pool kulges taas selgelt eestlaste taktikepi all, kuid neljandiku lõpuks mäng võrdsustus. Sellele vaatamata suurendasid valgesärgid otsustava mänguperioodi eel vahe 17-punktiliseks (60:43).

Neljandal veerandil tabas eestlasi mitu tagasilööki, kui vigastuse tõttu pidid väljakult lahkuma Krill Koršunov ja Matthias Tass (koondise füsioterapeudi Priit Lehismetsa sõnul pole kummagi mängija vigastused tõsised, toim.) ning viie veaga langesid pingile Robin Kivi ja Gregor Ilves. Eesti jätkas aga tugevat pressingut kaitses ja realiseeris kohtumise otsustavas faasis järjepanu neli kaugviset (82:57). Lõpuks tuli lõunanaabritel vastu võtta 19-punktiline kaotus.

Peatreener Kuusmaa käest teenisid mänguaega kõik 12 mängijat. Parimatena kogusid Mikk Jurkatamm 12, Kristian Kullamäe 10 ja Karl-Kristjan Karpin 9 silma. Kokku sai Eesti poolelt käe valgeks 11 mängijat. Lätlaste mängu vedasid Davids Atelbauers ja Francis Lacis vastavalt 16 ja 13 silmaga.  Eesti võitis lauavõitluse 38:33, jagas 24 resultatiivset söötu vastaste 14 vastu.

Eesti ja Läti U20 koondised kohtuvad kordusmängus juba homme, kui kell 16:00 minnakse vastamisi Paikuse Spordikeskuses.