K, 27.09.2023

Eesti tippujuja pääses Floridas napilt gaasiplahvatusest

Priit Pullerits
Facebook
Comments 2
Merle Liivand.
Merle Liivand. Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX

Ameerikas Lõuna-Floridas ujumise MM-võistlusteks valmistuv Merle Liivand pääses eile õnneliku juhuse läbi Fort Lauderdale’i lähedases kaubanduskeskuses kõmatanud gaasiplahvatusest, mis vigastas ligi kahte tosinat inimest.

Avemereujumisega tegelev Liivand oli suundumas enne järgmise nädala reedel Lõuna-Koreas Gwangjus algavat MMi ujulasse võistlusvormile viimast lihvi andma, kui otsustas autoga trenni sõites, et keerab enne poodi ja ostab sealt kaasa pudelivett.

«Siis käis nagu maavärin,» kirjeldas Liivand Postimehele. «Algul mõtlesin, et kuidas küll siin on maavärin. Siis nägin tuletõrje autot.»

Pood, kuhu ta läks vett ostma, asub plahvatuskohast kahe tänavavahe ehk kahesaja meetri kaugusel. Plahvatus purustas LA Fitnessi nimelise ujula aknad. Liivandi sõbranna, kes parajasti viibis ujulas, sai õnnetuses vigastada.

Floridas ujumistreenerina tegutsev Liivand, kes võistleb Gwangjus MMil 5 ja 10 kilomeetri avamereujumises, läks eile basseini treenima seetõttu, et väljas marutas äike. LA Fitness on ainuke ujula Plantationi väikelinnas, mis asub USA ühe olulisema ujumiskeskuse, Fort Lauderdale’i külje all.

«Jumalale tänu, et enne trenni poodi keerasin,» lausus Liivand. «Õnnelikult läks. Nii et kaitseingel... Üha rohkem mõtlen, kuidas alati sellised asjad juhtuvad mu ümber.» Kaks aastat tagasi pääses ta Floridas orkaani Irma eest.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles