Suurüllataja jõudis Aafrika Rahvuste Karikal veerandfinaali

Madagaskar 1/16-finaali võitu tähistamas.
Madagaskar 1/16-finaali võitu tähistamas. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

Eile õhtul toimunud jalgpalli Aafrika Rahvuste Karika 1/16-finaalis suutis turniiril debüteeriv Madagaskar alistada pärast 2:2 lõppenud lisaaega penaltitega Kongo Demokraatliku Vabariigi.

Madagaskar suutis juba 9. minutil Ibrahim Amada kauglöögist juhtima minna. Esimene poolaeg lõppes aga 1:1 viigiseisul pärast Cedric Bakambu 21. minuti peaga löödud väravat.

Teise poolaja lõpp muutis aga mängu äärmiselt põnevaks. Kõige pealt suutis 77. minutil Madagaskar uuesti juhtima minna, kuid 90. minuti Chancel Mdemba tabamusest sundis Kongo mängu lisaajale.

Lisaajal väravatelisa kummagi meeskonna poolt ei tulnud, seega ootasid ees penaltid. Penaltites oli kindlam Madagaskar, kes realiseeris enda kõik neli penaltit, samas kui Kongo eksis kahel.

Täna kell 19 toimuvast Ghana-Tuneesia vastasseisust selgub Madagaskari veerandfinaali vastane.