Poolfinalistid on selgunud: Wimbledoni tennisepublik saab kauaoodatud matši

Tennise suurkujud Roger Federer (vasakul) ja Rafael Nadal pärast 2008. aasta Wimbledoni finaali. 11 aastat pidi Wimbledoni tennisepublik uut mõõduvõttu ootama. Reedel mängivad legendid poolfinaalis.

FOTO: RYAN PIERSE / AFP

Wimbledoni muruväljakutel toimuval tennisehooaja kolmandal slämmiturniiril selgusid meesüksikmängus kõik poolfinalistid, kui nelja parema hulka jõudsid serblasest maailma esinumber Novak Djokovic, šveitslane Roger Federer ning hispaanlased Rafael Nadal ja Roberto Bautista Agut.

Esmalt veerandfinaalide ühepoolseim duell. Djokovic sammus poolfinaali mängleva kergusega, saades 6:4, 6:0, 6:2 jagu belglasest David Goffinist. Kui esimeses setis suutis maailma edetabelis 23. kohal asuv Goffin korra murda isegi Djokovici servigeimi, siis serblane vastas kohe kahe murdega. Goffin rohkem servimurret kirja ei saanudki, kuigi oli sellele lähedal kolmanda seti esimeses ja viiendas geimis.

Meeste eelmine omavaheline mäng, mis leidis aset kaks aastat tagasi Monte Carlos saviliivaväljakul, lõppes belglase võiduga. Karjääri 16. slämmitiitlit jahtiv Djokovic teist korda järjest aga ei libastunud, mängides Goffini sisuliselt igas elemendis üle.

Djokovic kohtub nelja parema hulgas esimest korda suure slämmi turniiril nii kaugele jõudnud Bautista Agutiga, kes alistas neljasetilises mängus 7:5, 6:4, 3:6, 6:3 argentiinlase Guido Pella. Maailma edetabelis kolmandas kümnes paiknevatelt meestelt oodati võrdsete lahingut, kuid seda ei tulnud. Bautista Agut kaotas käimasoleval turniiril esimest korda seti.

Teise poolfinaalpaari moodustavad legendid Federer ja Nadal, kes kogunud vastavalt 20 ja 18 slämmitiitlit. Muide, ühtlasi tähendab eesootav matš, et lõpeb Wimbledoni publiku pikk, enam kui kümme aastat kestnud ootus. Tennise suurkujud on omavahel mänginud koguni 39 korda, ent meeste eelmine mõõduvõtt Wimbledonis jääb aastasse 2008, kui aegade ühes pingelisemas finaalis jäi 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (8), 9:7 peale hispaanlane.

Kui Nadal murdis nelja parema hulka sama veenvalt nagu Djokovic ehk 7:5, 6:2, 6:2 võiduga ameeriklase Sam Querrey (maailma edetabelis 65.) üle, siis Federer pidi märksa rohkem pingutama. Šveitsi au ja kuulsus kaotas esimese seti jaapanlasele Kei Nishikorile (7.) 4:6, kuid võitis kolm järgmist 6:1, 6:4, 6:4, saavutades Wimbledonis karjääri 100. matšivõidu, mis mõistagi tähistab meestennisistide tippmarki sel slämmiturniiril.

Finalistid selguvad reedel.

Meesüksikmängu veerandfinaalid:

  • Novak Djokovic (Serbia) – David Goffin (Belgia) 6:4, 6:0, 6:2
  • Guido Pella (Argentina) – Roberto Bautista Agut (Hispaania) 5:7, 4:6, 6:3, 3:6
  • Kei Nishikori (Jaapan) – Roger Federer (Šveits) 6:4, 1:6, 4:6, 4:6
  • Sam Querrey (USA) – Rafael Nadal (Hispaania) 5:7, 2:6, 2:6

Poolfinaalid:

  • Djokovic – Bautista Agut
  • Federer – Nadal
Tagasi üles
Back