Chad Mendes MMA karjääri lõpetamisest: see spordiala on väga ohtlik

MMA võitleja Chad Mendes (paremal).

FOTO: AP/Scanpix

UFC-võitleja Chad Mendes teatas, et otsustas sportliku vabavõitluse ehk MMA-ga tegelemise lõpetada. Suuresti seetõttu, et ta ei tea, kuidas see tema aju mõjutab.

Sel teisipäeval kinnitas Mendes ESPN’ile, et teatas UFC-le oma sportlaskarjääri lõpetamisest. Suurimaks põhjuseks, mis ta sellise otsuse vastu võttis oli teadmatus, kuidas see tema aju mõjutab. 

Segatud võitluskunstide uudiseportaal BJPenn.com vahendab Mendese kommentaari: «See spordiala on üsna noor ning ma lihtsalt arvan, et veel ei ole tehtud piisavalt teste, et teada, kuidas see tegelikult aju mõjutab. Urijah Faber on hea näide, ta tuli spordiala juurde tagasi 40-aastasena. Ta on mu vend. Ma vaatan talle alt üles ning ma tunnistan, et kui ta mulle oma tagasituleku kohta sõnumi saatis, siis olin esimene inimene, kes talle ütles, et see on rumal mõte.»

Kuigi Mendes on tavaliselt väga hea vastupidavusega võitleja olnud, siis on tema karjääri jooksul toimunud ka kolm nokautiga lõppenud kohtumist. 2015-2018 aastate jooksul lõid Mendese nokauti Frankie Edgar, Conor McGregor ja Alexander Volkanovski ning just need nokaudid on ka suuresti Mendese MMA-karjääri lõpetamise põhjuseks.

Tagasi üles