Esapekka Lappi: mul on Eestist head mälestused

Esapekka Lappi.

FOTO: SANDER ILVEST / POSTIMEES/SCANPIX BALTICS

Soomlase Lappi tihe töö suvepuhkusel jätkub juba sel nädalavahetusel Rally Estonial, kus mees on stardis Citroën C3 WRCga. See saab olema põhiline eelproov augusti alguses olevaks Soome MM ralliks. 

Lappi on Eestis sõitnud ka varem. 5 aastat tagasi võistles ta Skoda Fabia S2000ga ning lõpetas ralli kokkuvõttes 5. kohaga. Toona oli Rally Estonia kavas Euroopa meistrivõistluste etapina. 

«Mul on head mälestused sellest võistlusest. Eriti jäi meelde, kuidas fännid mind ergutasid, kui ma nendel teedel kihutasin,» sõnas Lappi Soome ralliportaalile. 

See hooaeg on Lappi jaoks möödunud nukrates toonides, sest õnnestumisi pole peale Rootsi ralli poodiumit tulnud. Õnneks on meeskonna bossil, Pierre Budaril usku 28-aastasesse soomlasesse. «Rally Estonial saab olema kaks eesmärki. Esmalt teeme kõik selleks, et Esapekkal oleks võimalus võita. Teiseks soovime teha võimalikult palju teste just Soome ralliks, mis peetakse üsna sarnastes tingimustes. Need annavad palju parema pildi, mida peaks veel arendama,» Sõnas Budar. 

Tagasi üles