Kaks Eesti jalgpallurit siirduvad Saksamaa esiliiga klubisse

Mattias Männilaan ja Markkus Seppik

FOTO: FC Flora

FC Flora noormängijaid Mattias Männilaan ja Markkus Seppik liitusid aastase laenulepingu alusel Saksamaa 2. Bundesligas mängiva Holstein Kieliga.

Seni peamiselt Flora U21 eest Esiliigas mänginud 17-aastane ründaja Mattias Männilaan ja 18-aastane keskkaitsja Markkus Seppik käisid Kielis end näitamas tänavu märtsis ning nähtuga jäädi väga rahule. Sestpeale on klubid omavahel suhtluses püsinud, mille tulemusena lepiti kokku mõlema mängija aastases laenulepingus, mida on õigus veel aasta võrra pikendada.

Esialgu hakkavad noormängijad esindama 1912. aasta Saksamaa meistri Holstein Kieli U19 võistkonda, kellega mängitakse noorte Bundesliga põhjaregioonis. 

Männilaan andis Flora kodulehe vahendusel teada, et on üleminekuga igati rahul. «Olen väga õnnelik, et saan uut hooaega alustada Kielis ja mängida kõrgel tasemel välismaal! Ootan igatahes õhinaga algavat hooaega ja kõike, mida see võib mulle õpetada.»

Seppik kommenteeris üleminekut järgmiselt: «Klubi on jätnud professionaalse mulje nii mängijate kui ka treenerite poolt. Eelmine hooaeg õnnestus neil hästi ning eesmärgid uueks hooajaks on veelgi kõrgemad – see teeb sellest huvitava hooaja!»

Liigahooajaga alustatakse Saksamaal augustis.

Tagasi üles