PM Rally Estonial. Järveoja Toyota probleemidest: kui mina autos olin, siis sõit sujus

Rally Estonia 2019.

FOTO: Karli Saul / SCANPIX

Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja andis pärast Rally Estonia testikatsete läbimist teada: kiirus on Toyotal olemas. 

Testikatse viimasel läbimisel oli Tänaku kõrval tema suursponsor Oleg Gross, mitte Järveoja. Sel samal läbimisel tabasid Toyotat mingisugused elektrilised probleemid, aga mis täpsemalt, Järveoja ei avaldanud.

Hoolimata (loodetavasti pisikesest) viperdusest näidati eelnevatel läbimistel kiiret minekut. «See on korralik ja üsna nobe sektorikatse nagu need kõik teed siin Otepää kandis. Soome ralli jaoks me siin oleme ja Soome ralli jaoks valmistumine käib, annab ehk hea tunde. Kui mina autos olin, siis sõit sujus,» kirjeldas Järveoja testikatset.

Kvalifikatsioonikatse sõidetakse samal teelõigul. Kus võib oluliselt aega võita või kaotada? «Ega siin neid kohti väga palju ei ole. Siin on paar kurvi, kus on võimalik vahe sisse teha, aga meie sõidame nagu oskame,» vastas Järveoja.

Kvalifikatsiooni põhjal pannakse paika järjestus laupäevaks ning võitjal on õigus valida stardipositsioon. Soomes stardivad WRC sarja liidrid Tänak ja Järveoja teadupärast esimestena. «Kui tekib mingisugune võimalus, siis vaatame, millised variandid on laual. Kindlasti tuleb silmas pidada eesootavat Soome rallit,» lausus Järveoja. 

Tagasi üles