​Jörgen-Matthias Talviku juunioride MM-i kvalifikatsioonis teisel kohal

Postimees Sport
Copy
Eesti esindajad juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel.
Eesti esindajad juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel. Foto: Jaan Saluste

Sel nädalavahetusel toimuvad Itaalias juunioride maailmameistrivõistlused motokrossis, kus Eestit esindavad tänavu 7 noort sõitjat. Eestlaste parima tulemuse eest vastutas Pietramurata krossirajal toimuva noorte suurvõistluse kvalifikatsioonis Jörgen-Matthias Talviku, kes saavuatas 125cc klassis oma grupis teise koha.

Masinaklassis 125cc klassis oli meie sportlastest finaalipääsmeid jahtimas Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna), Meico Vettik ja Martin Michelis (mõl KTM), kes sõitsid ka kõik ühes grupis. Talviku tegi oma kiireima ringiaja kvalifikatsiooni esimeses osas ning see oli niivõrd hea, et sessiooni lõpus oli ta teine. Vettik näitas samuti head kiirust ja tema aeg oli alguses 3., kuid hiljem mõned konkurendid sõitsid kiirema aja ning eestlane oli 6. Michelis, kes kukkus sõidu jooksul, oli 32. ning kahjuks oli ta kukkumisest saadud põrutus nii tugev, et ta lohutussõitu, kust sai ka veel finaali, ei läinud. Kvalifikatsiooni kiireima aja sõitis välja Euroopa meistrivõistluste liider itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna).

85cc klassis oli stardis neli eestlast Mikk-Martin Lõhmus, Mark Peterson, Richard Paat ja Romeo Pikand (kõik KTM). Otse finaalidesse sõitis end kvalifikatsioonist Lõhmus, kes oli A grupis 18. Samas grupis sõitnud Peterson ja Paat näitasid vastavalt 25. ja Paat 32. aega ning pidid lohutussõidust finaalipääset lunastama minema. B grupis sai Pikand kirja 26. aja ning tema liitus kaasmaalastega lohutussõidus. Selles tegi hea alguses Peterson, kes sõitis alguses esikümnes, kuid kukkumine langetas ta palju taha poole ning ta oli 21., Paat lõpetas sõidu 22. ja Pikand 25. kohal.

Kvalifikatsiooni kiireim oli kohalik Valerio Lata (KTM).

Finaalsõidud sõidetakse täna.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles