Rannajalgpallikoondis alistas Läti ja Soome

Eesti meeste rannajalgpallikoondis.

FOTO: Liisi Troska/Soccernet.ee

Nädalavahetusel teenis Eesti meeste rannajalgpallikoondis kaks võitu, kui peatreener Kristian Marmori juhendamisel alistati maavõistlusmängudes nii Läti kui ka Soome.

Laupäeval oli Tallinnas Nõmme Spordikeskuses Eesti vastaseks Soome ning võõrustajad said kirja kindla 5:1 võidu. Kohtumise resultatiivseim oli kahe tabamusega Erol Kigaste, ühe värava lisasid Joosep Juha, Rasmus Munskind ja Markus Lukk. Viimasel kolmandikul oli Eestil kasutada ka kaks penaltit, kuid mõlemad jäid paraku realiseerimata. Soomlaste auvärava autoriks oli Toni Toijala.

Päev hiljem läks Eesti vastamisi Lätiga ning lõunanaabrid osutasid tugevat vastupanu. Eesti koondis jäi küll 19. minutiks 0:2 kaotusseisu, kuid tänu suurepärasele viimasele kolmandikule teeniti 3:2 võit. Eesti poolelt tegid skoori Kevin Sooaluste, Sander Lepik ja Indrek Palm.

Eesti koondise jaoks olid maavõistlusmängud ettevalmistuseks MM-valikturniiriks, mis peetakse 19.-27. juulini Moskvas. Eesti läheb A-alagrupis vastamisi Venemaa, Saksamaa ja Ungariga. Viie alagrupi peale pääseb play-off’i 16 meeskonda ning nende kohtumiste kaheksa võitjat jagatakse kahte alagruppi. Novembris toimuvale MM-finaalturniirile pääsevad mõlema alagrupi kaks paremat ja kolmandate kohtade omavahelise mängu võitja.

Eesti koondise koosseis MM-valikturniiriks:

Väravavahid:

Markus Lukk – SK Augur Enemat

Rauno Rahnik – SK Augur Enemat

Kaitsjad:

Joosep Juha – SK Augur Enemat

Indrek Palm – Nõmme BSC OlyBet

Priit Mäeorg – Nõmme BSC OlyBet

Ründajad:

Rasmus Munskind – SK Augur Enemat

Rauno Nõmmiko – SK Augur Enemat

Sander Lepik – SK Augur Enemat

Ervin Stüf – BSC Thunder Häcker

Gregor Sedrik – BSC Thunder Häcker

Erol Kigaste – BSC Thunder Häcker

Kevin Sooaluste – BSC Thunder Häcker

Peatreener: Kristian Marmor

Tagasi üles