Landa: mu vorm on hea, aga enesetunne halb

Mikel Landa.

FOTO: POOL / REUTERS

Hispaania tipprattur Mikel Landa (Movistar) rääkis, et peab veel seedima teisipäevast kukkumist Tour de France’il, mille tõttu ta tõenäoliselt minetas võimaluse üldarvestuses kõrgesse mängu tõusta.

Landa oli Tour de France’i kümnendal etapil heal positsioonil, kuid kukkus Warren Barguili (Arkea-Samsic) tõttu ning kaotab nüüd liidritele neli minutit ja 15 sekundit, olles üldarvestuses 21. kohal.

Kukkumisel õnneks Hispaania rattur tõsiseid vigastusi ei saanud, kuid see teda väga ei lohutanud. «Ma ärkasin täna üles ja tundsin ennast okeilt, kuigi üks käsi natuke valutab veel. Aga mu tuju on väga madalal,“ rääkis Landa pressikonverentsil. „Taaskord pean ma proovima tagasi põrgata, kuid ma ei tea, kuidas ma sellega tänavusel Touril hakkama saan.»

«Ma proovin ennast kuidagi motiveerida, aga praegu on väga vähe, mille pärast motiveeritud olla. Mu vorm on hea, aga enesetunne halb.»

Rattur proovib leida lohutust tänavusest Giro d’Italiast. «Primoz Roglic (Team Jumbo-Wisma) oli minust enne kolmandat nädalat viis minutit ees, kuid lõpuks ma jäin talle alla ainult kaheksa sekundit. Äkki on veel lootust.»

Tour de France'i järgmine, 10. etapp, peetakse täna. Homme on kavas ajasõit ning ülehomme suundutakse Pürenee mägedesse.

Tagasi üles