N, 1.12.2022

Martti Juhkami: naasen koondisse positiivsete tunnete ja mõtetega

Andres Vaher
, reporter
Martti Juhkami: naasen koondisse positiivsete tunnete ja mõtetega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martti Juhkami 2015. aasta EM-mängus Poolaga. Pärast seda nurgaründaja enam koondisekutset ei teeninud, kuid nüüd on tal taas EMil võimalik poolakatega heidelda.
Martti Juhkami 2015. aasta EM-mängus Poolaga. Pärast seda nurgaründaja enam koondisekutset ei teeninud, kuid nüüd on tal taas EMil võimalik poolakatega heidelda. Foto: cev.lu

Neli aastat Eesti võrkpallikoondisest eemal olnud ja nüüd EM-finaalturniiriks sinna taas kutse saanud Martti Juhkami sõnas, et kokkulepe peatreener Gheorghe Cretuga sündis juba mõnda aega tagasi.

«Kommenteerisin juuni alguses Tartus Vikerraadiole Eesti - Holland Kuldliiga mängu. Pärast seda oli meil Gianniga jutuajamine. Ta ütleks, et sooviks mind koondises näha ja ma andsin kohe nõusoleku,» meenutas Juhkami pöördelist 2. juuni õhtut.

«Enne seda vestlesime viimati septembri alguses, siis minu algatusel. Ütlesin, et kui peaksin kutse saama, olen kindlasti valmis tulema. Aga ju soovis ta vahepeal noorematele meestele võimaluse anda,» mõtiskles pikalt eiratud nurgaründaja. Samuti olnud puhtalt Cretu otsus, et Juhkamit Euroopa Kuldliiga mängudes veel mitte kasutada.

«Mõistagi naasen koondisse ootusärevalt ning positiivsete tunnete ja mõtetega. Päris palju aega on viimasest korrast möödas ja kindlasti vajavad mingid asjad natuke harjumist. Aga olen alates jaanipäevast juba kõigi koondislaste ettevalmistuskavade järgi toimetanud. Samuti usun, et olen Gianni käekirja ja mängustiiliga piisavalt hästi kursis, et suuri probleeme ei tohiks küll tekkida,» märkis Juhkami.

Äsja sõlmis 31-aastane nurgaründaja lepingu Meistrite liigas osaleva Saksamaa tippklubi VfB Friedrichshafeniga. Koondis koguneb 29. juulil Tartus, Juhkami come-back saab ilmselt toimuma 17. augustil, kui Eesti peab Istanbulis kontrollmängu Türgiga.

Märksõnad
Tagasi üles