Tour de France: vägevas lõpuheitluses väljus võitjana Simon Yates

Simon Yates

FOTO: Reuters/ScanPix

Selle aastane Prantsusmaa velotuur sai esimese inglasest etapivõitja, kui 12. etapi võitis Simon Yates. Tanel Kangert ja Rein Taaramäe lõpetasid peagrupis. 

Tour de France 12. etapp kulges Toulouse'st Bagnères de bigorre'i, mille kogupikkus oli 209,5 km. Etapp hõlmas endas ka kaks esimese kategooria tõusu. Sõidu alguses põgenes juhtgrupilt eest 40 jooksikut, kelle hulgas oli ka punktiliider Peter Sagan. Sagan võttis enne mägesid vahefiniši võidu ja tema kulges rahulikus tempos lõpuni. 

Ette jäid, aga kolm ratturit, kes selgitasid omavahel etapivõitja. Pikima õlekõrre tõmbas Mitchelton–Scotti rattur Simon Yates, kes alistas lõpusprindis Gregor Mühlbergeri ja Pello Bilbao. 

Simon Yates on nüüd 98. rattur, kes võtnud etapivõidu kõikidelt suurtuuridelt (Giro d'Italia, Vuelta a Espana ja Tour de France). 

Velotuuri liider Julian Alaphilippe lõpetas turvaliselt peagrupis, kaotades võitjale 9 minutit ja 35 sekundit ning jätkab üldliidrina. Teda jälitav Geraint Thomas kaotab prantslasele ühe minuti ja 12 sekundiga.

Peagrupis lõpetasid ka eestlased Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, vastavalt 66. ja 74. kohal. Üldkokkuvõttes jätkab Taaramäe 39. positsioonil, kaotades Alaphilippe'le 23 minutit ja 8 sekundit, Kangert on 59. kohal ja kaotab prantslasele 39 minutit ja 7 sekundit. 

Homme on velotuuril kavas individuaalne eraldistart, mille pikkus on 27,2 km.

Tagasi üles