PM Budapestis. Sten Priinitsal läks vastasega kõvaks ütlemiseks

Nõnda äge oli Sten Priinitsa (vasakul) MM-võitlus Alexandre Bardenet'ga.

FOTO: Rahvusvaheline Vehklemisliit/Bizzi Team

Sten Priinits pidi vehklemise MMil Budapestis tunnistama meeste epee teises ringis prantslase Alexandre Bardelet' 15:11 paremust. Matš kulges närviliselt ja võidumees lõugas veel pärast viimase torke sooritamistki.

Milles asi? «Matši käigus tekkis mitu olukorda, kus kaitsesin end, vastane torkas mõõgaga põrandasse ja tegin vastutorke. Ent tema kasuks läks tuli enne põlema ja ta polnud rahul, et palusin kohtunikul olukorra videost üle kontrollida,» selgitas Priinits matši ajal toimuvat halastamatut psühholoogilist võitlust.

Eesti musketär asus juhtima 7:4, kuid andis siis niidid käest ja kaotas 11:15. Prantslane tegi üliosavalt mitu torget jalga. «Teadsin seda, ta on maailma paremaid varbassetorkajaid. Matši alguses suutsin kõik tema üritused pareerida, ent seisul 7:4 muutis ta taktikat. Ta hakkas distantsiga «mängima» rohkem edasi-tagasi liikuma ning ta ründas niivõrd ootamatult ja hästi, et ma ei suutnud alati õigeaegselt reageerida,» rääkis Priinits.

Küll aga sai ta rahule jääda hommikul Kuuba päritolu Hispaania esindaja Yulen Pereira vastu peetud matšiga (üheksanda asetusega mehe vastu tuli võit 15:12). «Lasin seisul 2:0 temal neli torget järjest teha, mida on selgelt liiga palju. Muutsin taktikat ja pääsesin ise juhtima. Eks mäng käibki sellele, kes kui hästi suudab kohaneda ja vastase muudatustega kaasa minna,» lausus Priinits.

«Tegin ära põhjaliku kodutöö, vaatasin viis tema hiljutist matši läbi. Töö kandis vilja, see info aitas täna palju.»

Sisuliselt jagab ta MMil 17.-32. kohta, kuid eelringide järel saadud nõrga asetuse tõttu läheb lõpptabelisse kirja 32. koht.

Tagasi üles
Back