Norra suusastaar Klaebo pööras suusaliiduga tõsiselt tülli

Klaebo finišis

FOTO: MARTIN OUELLET-DIOTTE / AFP

Murdmaasuusatamise suurim staar Johannes Høsflot Klaebo on pööranud tülli oma koduriigi alaliiduga. Juba varasemalt õhus olnud pinged eskaleerusid aprillis, kui tekkis tõsine konflikt sotsiaalmeedia postitusest.

Tüli ajendiks on Klaebo tehtud Instagrami postitus, vahendab NRK. Nimelt läks Kläebo hooaja lõppedes oma tüdruksõbraga mägedesse puhkama ja otsustas jagada pilti oma puhkusest ka sotsiaalmeedias. Postitatud pildil kannab Klaebo aga pükse, millel Norra suusaliidu ametliku sponsori konkurentfirma logo. Klaebo sai suusaliidu vastava teemalise märkuse peale maruvihaseks ja teatas, et puhkusel ei esinda ta mitte Norra koondist, vaid iseennast ja võib kanda, mida tahab.

Klaebo keeras tülile vinti juurde keeldudes allkirjastamast alaliiduga lepingut, mis kohustuslik igale koondist esindavale suusatajale. Tänaseks on Kläebo nimi küll paberile jõudnud, kuid tähtajast kuuaega hiljem. NRK andmetel ei ole Kläebo oma võitluses üksi: Kläebo paadis on ka Martin Johnsrud Sundby, Heidi Weng ja Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Tegu ei ole esimese tüliga Norra tippsuusatajate ja sealse alaliidu vahel. Aastate eest kerkis sarnane küsimus ülesse, kui Petter Northug sõlmis lepingu kaupluseketiga Coop. Norra alaliidu sponsoriks oli toona aga konkureeriv poekett Spar.

Tagasi üles