Super! Albert Tamm tuli Euroopa discgolfi suurvõistlusel kolmandale kohale

Aleks Lesk
Albert Tamm
Albert Tamm Foto: European Open / Facebook

Eesti discgolfar Albert Tamm tuli Soomes toimunud discgolfi suurturniiril kolmandale kohale, suutes kogu nädalavahetuse mängida võidu maailma tõeliste tippudega.

Soomes Nokias toimunud European Open'il olid kohal pea kõik maailma tipud. Antud võistlus kuulub rahvusvahelise discgolfiliidu suurimate ürituste hulka. Valitsev Eesti meister Tamm suutis avapäeval läbida 18 rada 10 viskega alla par-i, mis tõstis paljude jaoks tundmatu eestlase koguni kolmandat kohta jagama.

Ka teisel päeval suutis Tamm jätkata korralikku seeriat, mängides võistlusraja läbi 7 viskega alla par-i. Kolmandal päeval oli võistlejaid segamas tugev tuul, mis ka Tamme tulemusele väikse märgi jättis. Samas välja mängitud tulemus 4 alla par-i andis viimaseks päevaks neljanda koha. Nii sai Tamm rajale minna koos liidritega, kelleks olid tõelised maailma tipud.

Enne viimast võistluspäeva oli Tamm neljandal kohal tulemusega 21 alla par-i, kolmandal kohal oli neljakordne maailmameister ja maailma edetabelijuht Paul McBeth (23 alla par-i), teist kohta hoidis Eagle McMahon (27 viset alla pari-i) ning liidrikohta hoidis maailma teine number ning kahekordne maailmameister Ricky Wysocki (28 viset alla pari-i).

Viimasel päeval suutis Tamm aga ülikõrges konkurentsis pingele vastu pidada, läbides 18 rada 55 visekega, ehk tulemuseks 10 viset alla par-i. Sellega jagas ta viimasel võistluspäeval ka parimat tulemust, kokkuvõttes lõpetas Tamm European Open'i suurepärase kolmanda kohaga.

Võistluse võitis McBeth tulemusega 33 viset alla par-i, teisele kohale jäi McMahon (31 viset alla pari-i) ja kolmandat kohta jäid jagama Tamm ning Wysocki (mõlemal 30 viset alla par-i).

Lisaks Tammele olid Eesti meestest stardis ka Joosep Stomma ja Silver Lätt. Stomma lõpetas võistluse 67. kohal, Lätt jättis võistluse pooleli.

Naistest olid Eestit esindamas Kristin Tattar, Maris Perandi, Anneli Tõugjas. Tattar oli parimana viiendal kohal (30 viset üle par-i), Tõugjas jagas kuuendat kohta (36 viset üle par-i, Perandi lõpetas võistluse 11. kohal. Võitjaks naiste arvestuses tuli Paige Pierce (2 viset alla par-i.)