K, 30.11.2022

Sakslaste invasioon Tallinnasse: Lillekülla tuleb ligi 1500 Frankfurdi fänni

Postimees Sport
Sakslaste invasioon Tallinnasse: Lillekülla tuleb ligi 1500 Frankfurdi fänni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Eintrachti fännid mängul Mainzi vastu
Eintrachti fännid mängul Mainzi vastu Foto: Revierfoto / imago images / Revierfoto

Sel neljapäeval võõrustab Lilleküla staadion Eesti klubijalgpalli ajaloo üht suurimat mängu, kui UEFA Euroopa liiga teises eelringis võtab FC Flora vastu Saksamaa suurklubi Frankfurdi Eintrachti. Sakslasi on Eestisse reisimas ligi poolteist tuhat.

Frankfurti Eintrachti jaoks on neljapäevase mängu näol tegemist hooaja avamänguga, sest Saksamaa karikavõistluste mäng Mannheimiga peetakse 11. augustil ning Bundesliga hooaeg avatakse 18. augustil kodumänguga Hoffenheimi vastu. See tähendab, et UEFA Euroopa liiga teise eelringi avakohtumisena peetav mäng Tallinnas saab olema klubi ja fännide jaoks kauaoodatud avalöögiks peale mais lõppenud edukat euro- ja liigahooaega, vahendab Flora koduleht.

Teada on, et neljapäevasele mängule A. Le Coq Arenal on reisimas ligi 1500 Frankfurdi fänni, kelle kogunemispunktiks saab mängupäeval olema Raekoja plats. Kui päeval ilmselt soojendatakse end õhtuseks mänguks ja tutvutakse linnaga, siis umbes kell 18 algab Raekoja platsilt Frankfurdi Eintrachti fännide rongkäik A. Le Coq Arenale

Frankfurdi fännid on Euroopas tuntud oma kirgliku kaasaelamise poolest. Üheks nende firmamärgiks on saanud Pipi Pikksuka tunnuslaul.

Video Pipi laulust Eintrachti fännide esituses (alates 00:20):

UEFA on määranud neljapäevasele mängule lisaks tavapärasele UEFA mängudelegaadile ka eraldi turvaohvitseri, inglase Bryan Drew.

Märksõnad
Tagasi üles