Kalju võttis Celticult vastu suureskoorilise kaotuse

Erko Litvjakov
, Reporter
Nõmme Kalju vs Glasgow Celtic.
Nõmme Kalju vs Glasgow Celtic. Foto: Andrew Milligan / PA Wire/PA Images

Täna kohtusid Šotimaal jalgpalli Meistrite liiga kolmanda eelringi mängus kohalik Glasgow Celtic ning Nõmme Kalju. Eesti meister pidi alla vanduma 0:5.

Kalju alustas küll mängu paljulubavalt ning suutis järjepanu vastaste rünnakuid klaarida, kuid Celtic sai siiski 36. minutil oma tahtmise, kui Ryan Christie karistuslöögist suutis Kristoffer Ajer palli peaga väravasse lüüa.

See tõi Kalju poolt kaasa täieliku lagunemise. 44. minutil suurendas Christie penaltist šotlaste eduseisu ning 45+3 saatis Leigh Griffiths kauni karistuslöögiga Pavel Londaku selja taha veel ühe palli. Poolajapausile mindi 3:0 Celticu eduseisul.

Teisel poolajal suudeti sellele veel kahe kauni kauglöögiga Christie ning Callum McGregori poolt lisa tuua ning mäng lõppes Kalju poolt nukra 5:0 Celticu võiduga.

Celticu potentsiaalsete Meistrite liiga kolmanda eelringi vastaste Cluj'i ning Maccabi Tel Avivi mängus võttis Cluj koduväljakul 1:0 võidu.

Kalju potentsiaalsete Euroopa liiga kolmanda eelringi vastaste Shkendija ja Dudelange mängus noppis Dudelange võõrsilväljakul 2:1 võidu.

Eesti meister Nõmme Kalju edenes Meistrite liiga esimesest eelringist võiduga Põhja-Makedoonia meistri FK Shkendija vastu.

Koduväljakul sai Kalju küll valusa 0:1 kaotuse, kuid võõrsilt suudeti noppida magusast viimase minuti väravast 2:1 võit, millega edeneti võõrsil väravatega.

Šotimaa meister Celtic suutis kahe mängu kokkuvõttes alistada Bosnia ja Hertsegoviina parima klubi FK Sarajevo.

Esimeses Bosnias peetud mängus läks küll koduvõistkond mängu juhtima, kuid lõpuks võttis Celtic 3:1 võidu.

Koduväljakul peetud mängus alistas Celtic Sarajevo 2:1 ning edenes selle taustal Meistrite liiga teise eelringi.

Emb-kumb peaks siit paarist edasi saama, siis võitjat ootab Meistrite liiga kolmandas eelringis ees Rumeenia meistri CFR Cluj'i ning Iisreali meisterklubi Maccabi Tel Avivi vaheline võitja.

Kaotaja läheb Euroopa liiga kolmandas eelringis kokku FK Shkendija ning Luksemburgi kõrgliiga võitja F91 Dudelange võitjaga.