Blogi: Uskumatu! Tänane Tour de France'i 19. etapp tuli lume tõttu katkestada!
Velotuuril vahetus liider!

Cycling - Tour de France - The 126.5-km Stage 19 from Saint-Jean-de-Maurienne to Tignes - July 26, 2019 - Team INEOS rider Egan Bernal of Colombia, wearing the white jersey for best young rider, in action on the descent of the Col de l'Iseran. REUTERS/Christian Hartmann

FOTO: CHRISTIAN HARTMANN / REUTERS

Täna on Prantsusmaa velotuuril kavas teine etapp alpides, mille kogupikkuseks 126,5 km. Kerge ei saa ratturitel olema, sest ületada tuleb lausa viis mäenukki, mille hulka kuulub ka kõrgeima kategooria mägi Col de l'Iseran. Sõit tuli peale seda katkestada, kuna etapifinišis oli ilm niivõrd kehva, et lausa lumi oli maas ning sõit katkestati. Velotuuri pidi kohe etapi alguses pooleli jätma suursoosik Thibaut Pinot, keda vaevasid tervisemured. 

Tänane etapp jääb meelde pikaks ajaks, sest kui hommikul alustasid ratturid 34 kraadises kuumuses, ei osanud keegi ettenäha, et sõit tuleks lume tõttu katkestada. Nii siiski läks, sest ilmastiku tingimused olid niivõrd ekstreemsed ja etapp tuli pooleli jätta. Tänased tulemused võetakse viimasest vaheajapunktist, mis oli Tour de France kõige kõrgemas tipus ehk Col de I'Iserani otsast. 

Velotuuri uueks liidriks tõusis 22-aastane Egan Bernal, kes edestab Julian Alaphilippe'i 45 sekundiga ja meeskonna kaaslast Geraint Thomast minuti ja 3 sekundiga. 

Sprindi arvestuse selge liider Peter Sagan sõnas peale võistlust: « See oli teistsugune võistlus, kui inimesed ootasid ja meil on nüüd uus liider. Ei olnud mingit põhjust seada meie elusid ohtu, et me sõidaks nii keerulistes oludes. Me pidime niigi eile äikesetormi taluma ja täna oleks ilm veelgi hullem olnud. Korraldajad tegid õige otsuse ja ma ei mõista seda hukka.»

Enne 19. etappi: 

Ratturid on läbinud 18 võistluspäeva jooksul üle 3000 km. Liidrikohta hoiab alates 8. etapist Julian Alaphilippe, kellel eile, 18. etapil läks väga raskeks, kuid sellegipoolest suutis prantslane oma edu konkurentide ees hoida. Väga heas löögihoos on Team Ineose sõitjad Egan Bernat ja Geraint Thomas, kelle vormikõver on jõudnud tipu lähedale ning just nemad on olnud Alaphilippe suurimad ohustajad. Püreneedes näitas head minekut, aga 4. positsiooni hoidev Thibot Pinot, kes suutis liidrite vastu vahet vähendada. 

 

Üldseis peale 18. etappi.

FOTO: Kuvatõmmis/Tour de France

Tagasi üles
Back