Ekskalevlane lõi käed Siim-Sander Vene eelmise koduklubiga

Demonte Harper.

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS/Scanpix

2016-17 hooajal Kalev/Cramo korvpallimeeskonnas mänginud ameeriklasest tagamängija Demonte Harper lõi käed Hispaania kõrgliigaklubi Gran Canariaga.

VTB Ühisliigas kerkis Harper Kalev/Cramo resultatiivseimaks mängijaks, kui viskas keskmiselt 16,1 punkti mängu kohta. Lisaks oli Harper meeskonna parim söötja ja vaheltlõikaja. Kalev/Cramo sai 2016-17 hooajal VTB Ühisliigas viie võidu ja 19 kaotusega 13 meeskonna konkurentsis 11. koha.

193 sentimeetri pikkune Harper lahkus pärast edukat hooaega idanaabrite juurde Peterburi Zeniti, kus piirdus ühe hooajaga. Seejärel esindas Harper türklaste Bursa Tofast ja itaallaste Avellino Sidigast.

Möödunud hooaega alustas ameeriklane Türgis, mängides nii sealses kõrgliigas kui EuroCupil. Euroopa tugevuselt teises klubisarjas kogunes tema arvele keskmiselt 7,0 punkti, 2,7 resultatiivset söötu, 2,6 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget mängu kohta. Türgi kõrgliigas mängis Harper kuus kohtumist.

Hooaja keskel siirdus Harper Itaaliasse, mängides meeskonna eest kõrgliigas 18 kohtumist. Tema keskmised näitajad mängu kohta olid 13,2 punkti, 3,5 resultatiivset söötu 3,3 lauapalli ja 0,5 vaheltlõiget. Meeskond jõudis kaheksandana play-off’i, aga veerandfinaalseerias jäädi mängudega 2:3 alla põhiturniiri võitjale Milano Olimpiale.

Algaval hooajal pallib Harper aga Siim-Sander Vene eelmises koduklubis. Gran Canaria mängis möödunud hooajal Euroliigas, kus sai 16 meeskonna konkurentsis 14. koha, Hispaania kõrgliigas saavutas Gran Canaria vinge lõpuspurdiga (viimasest neljast mängust kolm võitu) 12. koha.

«Meil oli peatreener Fotios Katsikarisega meeldiv vestlus ja mulle meeldis see, mida kuulsin. Ta usub minusse ja meeskonda. Ootan põnevusega uut hooaega,» sõnas 30-aastane Harper klubi kodulehekülje vahendusel. «Ma ei tea meeskonnast kuigi palju, aga sain Zeniti eest Gran Canaria vastu mängida ja mäletan, et mulle meeldis siinne saal ja õhkkond,» lisas ameeriklane.

Tagasi üles