Tour de France 2019 – edulood ja põrumised

Tour de France

FOTO: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP

Tänavune Tour De France on lõppenud ning uudisteportaal AFP pani kokku tagasivaate, kus näeme, kes suutis ootuseid ületada ning kes ebaõnnestusid.

Edulood

Julian Alaphilippe

Alaphilippe tegi Tour’il ajalugu, kui hoidis üldliidri positsiooni ning sellega kaasnevat kollast särki 14 päeva.

Julian Alaphilippe

FOTO: JULIEN DE ROSA / EPA

Jumbo-Visma Team

AFP sõnul väga hästi täiustatud meeskond, kelle rattur Mike Teunissen kandis esimesel päeval kollast särki. Samuti sai sprindivõidu Dylan Groenewegen,Wout van Aert näitas, milleks ta võimeline on ning temalt võib edaspidi oodata häid tulemusi.

Jumbo-Visma ratturid

FOTO: Fotoreporter Sirotti Stefano / imago images / Sirotti

Caleb Ewan

Pärast enda esimest sprindivõitu ütles Ewan, et see võit oli peaaegu väärt Austraaliast lahkumis. 22-aastane rattur teenis Tour’il 3 etapivõitu.

Caleb Ewan.

FOTO: JULIEN DE ROSA / EPA

Ebaõnnestumised

Jakob Fuglsang

Tour’ile eelnenud õnnestunud sõitude põhjal ennustati Fuglsangile kõrget kohta, kuid paraku lõppes tema Tour 16. etapil. Ta ei suutnud vältida tema ees kukkunud ratturit ning kukkus ka ise ja sai viga.

Jakob Fuglsang

FOTO:

Adam Yates

Tour’il esiviisiku kohta sihtinud jäi tõusudel hätta. Ta ei suutnud teiste ratturitega sammu pidada ning tema mõte esiviisikust tuli kiiresti maha matta.

Adam Yates.

FOTO: JEFF PACHOUD / AFP

Romain Bardet

Lõpuks sai Bardet küll parima mägironija tiitli, kuid teda peeti üheks medalipretendendiks. Paraku oli rattur üle treeninud ning kaotas võitjale Bernal’ile lausa ligikaudu poole tunniga. 

Romain Bardet.

FOTO: JULIEN DE ROSA / EPA


 

Tagasi üles