Cretu lōpetas Eesti jalgpalluri teekonna Meistrite liigas

Karol Mets AIKi särgis väravat tähistamas
Karol Mets AIKi särgis väravat tähistamas Foto: MAXIM THORÉ / imago images / Bildbyran

Täna kohtusid Meistrite liiga teises eelringis omavahel rootslaste AIK, kus mängib ka Eesti koondislane Karol Mets, ja sloveenlaste NK Maribor. Mäng kujunes tõeliseks trilleriks, kust parimana väljus Sloveenia meeskond.

Avamängu võitis samuti Maribor, kodumurul alistati Rootsi tiim seisuga 2:1.

Tänast kohtumist asus AIK juhtima juba 4. minutil, kui jala sai valgeks Per Karlsson. 48. minutil suutis Andrej Kotnik seisu viigistada, kuid vanameister Sebastian Larssoni juhtvärav tähendas seda, et kohtumine läheb lisaajale.

Tarik Elyounoussi tabamus tõi Friends Arena tulikirjale kodumeeskonna 3:1 edu, mis oleks just nemad järgmisesse kvalifikatsiooniraundi viinud, aga võta näpust. Viimane sõna jäi 117. minutil siiski Mariborile, kui mulluse Sloveenia tšempioni kangelaseks kerkis Eesti võrkpallikoondise juhendajaga sama perekonnanime kandev Alexandru Cretu.

Karol Mets tegi kaasa kõik 120 minutit.

Tänane võitja jätkab võitlust Meistrite liiga alagruppi pääsemise nimel norrakate BK Rosenborgiga. AIK saab õnne proovida Euroopa liiga kolmandas eelringis, kus kohtutakse Moldova klubi Tiraspoli Sheriffi või albaanlaste Partizaniga.