Nishikori loodab kodusel olümpial poodiumile tõusta

Kei Nishikori.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

Kei Nishikori on juba varasemalt näinud olümpiamängudel Jaapani lippu lehvimas, kuid mees loodab kodusel Tokyo 2020 olümpiamängude uues tennisekeskuses Ariake Parkis samuti poodiumile jõuda.

Nishikori tegi enda olümpia debüüdi 2008. aastal Pekingis ning jõudis 2012. aastal Londoni olümpial veerandfinaali enne 2016. aasta Rio olümpial pronksmedali võitmist Rafael Nadali vastu, vahendab insidethegames.biz.

Jaapanlane tõdes, et kaasmaalaste ees olümpiamedali võitmiseks on eriline ajend. «Tokyo olümpiamängud on midagi, millest ma olen väga kaua unistanud.»

«Nüüd kui vähem kui aasta on jäänud, muutun ma järjest rohkem elevaks,» sõnas Nishikori.

Nishikorist sai 2016. aasta pronksmedaliga vaid kolmas jaapanlasest tennisist, kes on võitnud olümpial medali. Esimesed kaks võideti 1920. aastal Antwerpis, kui Ichiya Kumagai võitis hõbeda meesüksikmängus kui ka meeste paarismängus Seiichiro Kashio.

Nishikori üritab ka saada viiendaks meheks, kes on võitnud koduolümpial kuldmedali. Selle saavutusega on saanud hakkama ameeriklane Beals Wright  St Louisis 1904. aastal, Suurbritannia Josiah Ritchie Londonis 1908. aastal, Andre Agassi Atlantas 1996. aastal ning Andy Murray 2012. aasta Londoni olümpial.

Tagasi üles