Järelvaadatav: vaata, kes tuli Eesti meistriks discgolfis

Eile oli Eesti discgolfi meistrivõistluste neljas ehk viimane võistluspäev. Eesti meistriks krooniti Albert Tamm. Mats-Eerik Tõhk teenis teise koha, Silver Lätt oli kolmas. Naistest oli parim Madli Vaht.

Enne viimast päeva:

Mehed Open - kolmandal päeval lükkas kõrgema käigu sisse valitsev Eesti meister Albert Tamm, kes tegi kolmandat päeva järjest parima võistlusringi ning kindlustas oma edumaa turvalisele 12-le viskele ning meistritiitli kaitsmine ei tohiks raskusi tekitada.

Seevastu poodiumi järgmistele astmetele käib väga tihe võistlus. Teist-kolmandat kohta jagavad 2017 Eesti meister Silver Lätt ja 2019 Eesti Discgolfi Liidu Karikasarja üldvõitja Kristo Raik tulemusega 15 viset alla par-i. Vaid ühe viske kaugusel on Mats-Eerik Tõhk, keda jälitavad tihedalt Joosep Stomma, Rasmus Metsamaa ja Kristjan Allemann. Meeste finaalringist teeb otseülekande ka Postimees TV, ülekanne algab 14.25.  

Naised Open - pärast 3 päeva juhib võistlust Madli Vaht tulemusega +8, kes kolmandal ringil suutis hoida oma edu. Teiseks tõusis hea kolmanda päevaga Anneli Tõugjas, kes jääb esikohast maha kahe viskega. Kolmandat kohta hoiab Maris Perendi tulemusega +13 ning neljandaks on hetkeseisuga tõrjutud võistluste suurfavoriit Kristin Tattar tulemusega +15.

MP40 - MP40 divisjoni  tihe konkurents sai jätku ka võistluste kolmandal päeval. Esikohale liikus Eero Heinloo, kelle tulemus peale 3 ringi on par. Teisel kohal asetseb Kristjan Solodov tulemusega +1 ja vaid ühe viskega jäävad maha Ivo Linder ja Eno Juul. Esinelikust omakorda 1 viske kaugusel, ehk tulemusega +3 on kolm tugevat sportlast - Markko Kivi, Tommy Markus ja Marek Põder. Äärmiselt tihe konkurents jätkub tõenäoliselt viimase korvini.

FP40  - daamide divisjonis on enne finaalringi esikolmik veidi lahti rebinud ja poodiumi jagavad ära omavahel Margit Viilep, kes juhib tulemusega +42, Heidi Talumaa tulemusega +44 ja Evely Vinni tulemusega +46. Millises järjekorras võistlus lõpetatakse, selgitub finaalringis.

MP50 - finaalringile minnakse vastu ühtlaste vahedega ja juhtimas on hetkel Tõnu Talimaa tulemusega +18. Teist kohta hoiab Vaiko Hussar tulemusega +22 ja kolmandal positsioonil on Vahur Roht tulemusega +24. Peale kolmandat ringi on teiselt kohalt neljandaks Ago Silm tulemusega +27. Ka selles divisjonis ei ole veel midagi selge ning alles finaalring selgitab medalistid. 

MP60  - Kolmandal võistluspäeval tegi väga tugeva ringi Jaanus Väljamäe, kes edestas lähimat konkurenti koguni 15 viskega ning tegi finaalringiks selge vahe sisse. Jaanuse tulemus pärast kolme võistluspäeva on 17 viset üle par-i, millega ta edestab lähimat konkurenti Anton Letnerit 17 viskega ning meistritiitel peaks olema üsna kindel. Kolmandal kohal paikneb Jüri Lamp tulemusega +45 ning liiderpuuli lõpetab Paul Kustala tulemusega +46. 

MJ18 - juunioride divisjonis tegi kõige tugevama kolmanda ringi vaid 14 aastane Pärnu noormees Mathias Villota, kes tõusis ka liidrikohta jagama. Vaid Mauri Villmann suutis Mathiase tempos veidi püsida ning nende kahe noorsportlase vahel selgitatakse 2019. aasta Eesti meistri tiitel. Liiderduo on finaalringiks mänginud tulemuseks 7 viset alla par-i. Kolmandana asetseb hetkel Maico Rimmel tulemusega +2 ning neljandat viiendat kohta jagavad tulemusega +4n Kasper Pisa ja Robi Vanem. Sellest kolmikus leiame ilmselt ka pronksmedali omaniku.

Tagasi üles