Martin Rump teenis Koreas punktilisa

Martin Rump ja Weiron Tan.

FOTO: Audi Sport Customer Racing Asia

Lõuna-Koreas Yeongam International F1 ringrajal peeti möödunud nädalavahetusel Blancpain GT World Challenge Asia 9. Ja 10. etapp, millest võttis osa ka eestlane Martin Rump.

Kuumushoiatuse kiuste toimunud üritus algas Marti Rumpi ja kaassõitja Weiron Tani jaoks hästi, kui reedestel treeningutel näidati head kiirust.

Kvalifikatsioonisõitudes läks alla ootuste, kus teeniti 6. ja 10. stardikoht. Esimeses võistlussõidus näitas meeste ekipaaž aga taas head hoogu. Eelmiselt etapilt teenitud 15-sekundilisest ajatrahvist hoolimata jõudis Rumpi ja Tani juhitud Audi R8 LMS GT3 finišisse kuuendana. Liidrile kaotati 15,996 sekundit.

Teises võistlussõidus tegi Rump tugeva tõusu, tõustes kümnendalt kohalt kaheksandale positsioonile. Hea rehvi- ja boksipeatuse taktika abil tõusis Tan juba teise vahetuse alguses poodiumikohale ning oli peatselt haaramas liidripositsiooni, kuid selge võiduvõimaluse kustutas sõidu teises pooles määratud karistus.

«See võit oleks pidanud olema meie oma, tegime selle nimel kõik. Start, esimene stint, edenemine positsioonidel- oli selge, et võime selle võita vähemasti kümne sekundilise eduga,» sõnas selgelt pettunud Rump.

«Läbisõidukaristus teises sõidupooles, milles meil oli teeõigus- Masendav. Võit oli nii lähedal. Aga motosport on kord juba selline ettearvamatu ja pöörane. Tohutu tänu meeskonnale, kes tegi taas suurepärast tööd. Me võidame ja kaotame koos ning tuleme Shanghais tugevamatena tagasi.»

Punktitabeli üldarvestuses hoiavad Rump ja Tan 6. kohta. Blancpain GT World Challenge Asia sarja viimane võistlus toimub Shanghai F1 ringrajal 27.-29. Septembril.

Tagasi üles