Vähemusse jäänud Nõmme Kalju pidi Luksemburgi meistri paremust tunnistama

Nõmme Kalju - Glasgow Celtic.
Nõmme Kalju - Glasgow Celtic. Foto: Tairo Lutter

Valitsev Eesti jalgpallimeister Nõmme Kalju asus Euroopa liiga kolmandas eelringis võõrsil vastamisi tugeva Luksemburgi meeskonnaga F91 Dudelange. Võitlusliku kohtumise järel pidi Eesti meister vastaste 1:3 paremust tunnistama.

Nõmme Kalju alustas kohutumist hästi ning suudeti tekitada ka võimalusi, kuid initsiatiivi hoidis siiski kodumeeskond Dudelange.

28. minutil tekkis Kalju kaitses peata olek ja tugevast rikošettist avas mänguskoori Dudelange sakslasest ründaja Dominik Stolz. Kohe kaks minutit hiljem lõi sama mängumees skooriks juba 2:0 ning Kalju ei saanud kuidagi vastaste piduramisega hakkama.

41. minutil teenis Nõmme Kalju karistuslöögi, mille järel saatis Sander Puri palli vastaste väravavahi Tim Kipsi selja taha ning selle skooriga mindi ka poolajapausile.

Teisel poolajal oli näha, et Nõmme Kalju mehed hakkavad väsima ning selle kasutas 75. minutil ideaalselt ära Stolz, kes kolmanda väravaga omale kübaratriki vormistas.

Kalju suutis küll edasise mängu jooksul kaitses korralikult seista ning vastased väravalisa ei teeninud, aga 90. minutil tegi Kalju mängumees Robert Kirss jõhkra vea, mille järel eestlane punase kaardiga väljakult eemaldati.

Korduskohtumine peetakse juba 13. augustil kell 19 Tallinnas Lilleküla staadionil.

Dudelange tegi mullu Luksemburgi jalgpalli ajalugu. Teel Euroopa liiga alagrupiturniirile võeti rajalt maha endast märksa jõukamad Varssavi Legia ja Cluj. Rumeenia ajakirjandus ristis Cluj’ allajäämise play-off’is «Rumeenia jalgpalli kõigi aegade suurimaks häbiplekiks» – seda enam, et Dudelange jäi peale koguni koondskooriga 5:2.

Nõmme Kalju jalgpallimeeskond mängib eurosarja kolmandas ringis kolmandat korda. Aastal 2013 tuli siis Meistrite liigas vastu tšehhide Plzeni Viktoria, 2016 Euroopa liigas türklaste Osmanlispor. Mõlemad pähklid osutusid Kaljule selgelt liiga kõvaks.

Euroopa liiga kolmandasse ringi jõudis Nõmme Kalju pärast seda, kui Meistrite liiga esimeses voorus alistati Põhja-Makedoonia meistri KF Shkendija. Teises ringis tuli vastu Šotimaa meister Glasgow Celtic, kellelt võeti vastu vastu 7:0 kaotus, mille tulemusena kukkus Kalju Euroopa liigasse.