Peetri Jooksu võit läks kuulsale keenialasele

Ibrahim Mukunga Wachira.
Ibrahim Mukunga Wachira. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Ajaloos esimest korda läks Peetri jooksu ajaloos võit välismaalasele, kui Keenia sportlane Ibrahim Mukunga läbis terve distantsi rekordilise ajaga 30.43.

Rae vallas Peetri aleviku teedel peetud 10 kilomeetrise jooksuvõistluse teisele kohale platseerus mullune võitja Mark Abner (CFC Spordiklubi), kes kaotas liidrile 27 sekundiga. Kolmanda positsiooni saavutas Jaanus Kallaste (Otepää Rattaklubi), kelle ajaks märgiti 32.03.

Keeniast pärit Mukunga pälvis suurt meedia tähelepanu 2017. aastal, kui triumfeeris 35. Tartu Jooksumaratonil sokkides.

Naistest oli parim Jekaterina Patjuk tulemusega 35.27.

Teise koha sai Liliana Torn (38.24). Kolmas oli uue isikliku rekordi jooksnud Olga Kletsun (38.39).

Pärast võistlust selgus aga asjaolu, et Olga Kletsuni nime all jooksis meessoost isik, mistõttu sai kolmanda koha Katrin Zaitseva (39.11).