Eesti ettevõte tõi turule kodumaised discgolfi kettad

Eestis toodetud discgolfi kettad

FOTO: Alver Kivirüüt

Kodumaine ettevõte Disctroyer tuli juuli lõpus välja esimeste Eestis välja arendatud ja toodetud discgolfi ketastega. Eestvedajate sõnul täidavad nende kettad turul valitsenud tühimikku.

Kolme eestlase poolt loodud Disctroyer OÜ alustas juuli lõpus esimese eestimaise discgolfi ketta Kuldnokk ehk Starling müüki, eesmärgiga pakkuda mängijatele eelkõige stabiilset mänguelamust. «Eestis kasvab discgolfi mängijate hulk aasta aastalt ja oleme selles osas maailmas täitsa esirinnas, kuid siiani oli puudu just ühtlaselt kõrge kvaliteediga ketastest,» ütles ettevõtte juhatuse liige Alver Kivirüüt.

«Meile oli problemaatiline just see, et tihtilugu võisid ka kvaliteetsete ketaste puhul ühe kettamudeli omadused partiide vahel päris tugevalt erineda. Näiteks vana ketta vahetamiseks pidid leidma uue ketta, mis oleks vanaga samast partiist, sest muidu oleks erinevus olnud liiga suur. Meie eesmärk oligi just seda parandada. Disctroyer on stabiilselt kõrge kvaliteediga ning välimuselt ka konkurentide toodangust eristuv ketas.» Disctroyeri kettad omavad PDGA ehk professionaalse discgolfi assotsiatsiooni sertifikaate, millega saab osaleda kõikidel rahvusvahelistel võistlustel. 

«Oleme arendanud enda kettad välja nõnda, et need on mõnusad mängukaaslased nii pühapäevaharrastajale, algajale ja profimängijatele,» lisas Kivirüüt. «Alustasime toodete arendamisega tervelt kolm aastat tagasi. Selle ajaga oleme korduvalt parandanud vorme ja muutnud materjali koostist, värvisegusid, testinud kettaid ka siinsete mängijatega ning nüüdseks jõudnud kasutajamugava, stabiilsete lennuomadustega ketasteni.»

Esialgu on võimalik soetada Disctroyer’i esimest pikamaa ketast, kuid lähiajal jõuab müügile ka teine juba PDGA sertifikaati omav keskmaa ketas ning peagi ka kolmas mudel. «Esmalt tulemegi turule kolme mudeliga: kaugmaa-, keskmaa- ja lühimaaketas ning seejärel hakkame valikut veelgi laiendama,» ütles Kivirüüt ning selgitas, et kettad on varustatud ka lihtsate märgistega, et need oleksid kasutajamugavad. «Nii on näiteks meie valged kettad alati kaugmaa viseteks ning ketastel olevate visuaalide järgi saab lihtsalt kindlaks teha, milline on ketta lennukaar ja -suund.»

Kivirüüt lisas, et kindlasti kavatseb Disctroyer olla oma uute toodetega kohal ka erinevatel üle Eesti toimuvatel võistlustel ja sündmustel, kus kõik huvilised saavad tulla uusi kettaid proovima. «Senine tagasiside meie esimesele kettale on väga innustav ja ka tellimusi on omajagu juba tulnud,» märkis Kivirüüt. 

Disctroyer toodab kettaid Eestis eesmärgiga neid eelkõige müüa kohalikele mängijatele, kuid e-poe abil soovitakse siseneda ka rahvusvahelisele turule. Kettad on müügil hästi varustatud discgolfi tarvete müüjate e-kauplustes ja esindustes. 

Disctroyer on saanud toodete väljatöötamiseks, ettevõtte arendamiseks ning turundustegevusteks toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. 

Tagasi üles