Kunagine esireket pärast puusaoperatsiooni teel tagasi tippu

Andy Murray

FOTO: Mike Egerton / PA Wire/PA Images

Selle aasta alguses käis 2016. aastal meeste esireketi kohal olnud Andy Murray puusaliigese taastamise operatsioonil lootuses, et see võimaldab tal professionaalset tennist edasi mängida. Nüüd on Murray taastumas ning treenib, et tagasi endisele tasemel jõuda.

Murray planeerib enda sõnul tagasi tippvormi jõuda 12 kuud pärast operatsiooni ehk 2020 jaanuaris. Vanameister tegi hiljuti üksikmängu võistlustele tagasituleku, kui osales sel esmaspäeval esimest korda pärast operatsiooni Cincinattis turniiril. Seal pidi ta kahjuks vastu võtma kaotuse ning tunnistama kahe järjestikuse setiga võitnud Richard Gasquet’i paremust.

Murray kommenteeris oma taastumisplaane ning vormi ajastamist BBC-le järgmiselt: «Ma arvan, et umbes 9-12 kuud pärast operatsiooni on see aeg, mil ma võiksin olla füüsiliselt tagasi oma parimal tasemel. Ja kiirus peaks olema tagasi 12 kuu möödudes.»

Kui tema plaan tõesti paika peab ning kiirus ja jõud selleks ajaks taastunud on, siis on reaalne võimalus, et Murray mängib ka Austraalia lahtistel 2020. jaanuaris. Murray lisas: «Et tagasi vormi saada tuleb võimalikult palju matše mängida. Sa võid teha nii palju kiirust arendavaid treeninguid kui tahes, aga väljakul on kõik täiesti teistsugune.»

Tagasi üles