P, 4.12.2022

Jaanuaris traagilises lennuõnnetuses hukkunud jalgpalluri organismist leiti surmavas koguses vingugaasi

Christopher Krutto
Jaanuaris traagilises lennuõnnetuses hukkunud jalgpalluri organismist leiti surmavas koguses vingugaasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Emiliano Sala.
Emiliano Sala. Foto: HO / AFP

Jaanuaris traagilises lennuõnnetuses surnud Emiliano Sala ja lennuki pilot David Ibbotson hingasid enne surma sisse vingugaasi, kinnitasid uurijad.

Jaanuaris Cardiff Cityga lepingu sõlminud jalgpallur oli 21. jaanuaril teel Prantsusmaalt Walesi, kuid lennuk kadus enne sihtkohta jõudmist radarilt.

21. jaanuari õhtul alustati juhtunu uurimisega ja lennuvahendi vrakk leiti 3. veebruaril Inglise kanali põhjast.

Päästjad leidsid lennukist Sala surnukeha, kuid piloodi surnukeha pole endiselt suudetud leida.

Kolmapäeva pärastlõunal andsid lennuõnnetuse uurijad teada, et Sala kehast avastati ohtlikus koguses vingugaasi, mida jalgpallur oli enne surma sisse hinganud.

Kuigi Ibbotsoni surnukeha ei ole võimalik uurida, peetakse tõenäoliseks, et ta hingas sisse sarnases koguses vingugaasi.

«Toksikoloogia tulemustest selgus, et reisija (Emiliano Sala) hingas sisse suures koguses vingugaasi. On tõenäoline, et piloot hingas sisse sarnase koguse vingugaasi,» teatas AAIB (lennuõnnetuste uurimise haru).

See leid võib seletada, miks Ibbotson kaotas lennuki üle kontrolli. Teadupärast võib vingugaas põhjustada teadvuse kaotamist.

Sala verest leitud vingugaasi kogus on piisav, et inimese surma.

Jalgpalluri pere andis uue informatsiooni valguses välja teate, kus soovitakse lennuki pinnale toomist, et seda oleks võimalik analüüsida.

«Ohtlikus koguses vingugaasi leidmine Emiliano surnukehas tõstatab pere jaoks mitmeid küsimusi. Tema täpne surmapõhjus selgub uuringute tulemusel,» teatas pere advokaat Daniel Machover.

«Pere usub, et lennuki põhjalik uurimine on vajalik. Üldsusel on vaja teada, kuidas vingugaas võis pääseda lennuki kabiini. Tulevaste lendude turvalisus oleneb nendest tulemustest. Emiliano pere soovib, et lennuk toodaks pinnale ilma edasiste viivitusteta,» lisas Machover.

Veebruaris märkis koroner jalgpalluri algseks surma põhjuseks pea ja keretrauma, kuid  lõplik põhjus selgub uurimise lõpuks.

Märksõnad
Tagasi üles