Erakordne juhtum: briti triatleedid diskvalifitseeriti kummalisel põhjusel (1)

Erko Litvjakov
, Reporter
Triatloni esimene ala - ujumine.
Triatloni esimene ala - ujumine. Foto: Jae C. Hong / AP

Briti triatleedid Jess Learmonth ja Georgia Taylor-Brown diskvalifitseeriti triatloni Tokyo olümpia kvalifikatsioonivõistlusest, kuna nad finišeerisid käsikäes.

Fotofiniši järgi võitis algselt võistluse Learmonth, kuid hiljem tuli välja, et briti naised rikkusid reegleid, vahendab BBC.

Rahvusvahelise Triatloni Liidu võistluse reegel 2.11.f sõnab, et sportlased, kes finišeerivad ettekavatsetult samal ajal, diskvalifitseeritakse.

Intsidendi tõttu tõusis esimeseks Flora Duffy. Duffy oli võistlustest olnud aasta aega jalavigastusega eemal, kuid suutis näidata ratta peal suurepärast minekut ning lõpuks tänu kohtunike otsusele napsata ka esikoha.

Jooksudistantsi pikkus pidi olema 10 kilomeetrit, kuid see vähendati meeletu kuumuse tõttu viiele kilomeetrile.

Eesti parimana saavutas Kaidi Kivioja 37. koha. Arvestades võistluse taset ja tingimusi, oli tegu korraliku tulemusega.