Endine FCI Levadia mängumees kukutas Soome tippklubi

Roman Debelko.
Roman Debelko. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Täna kohtusid Euroopa liiga kolmanda eelringi korduskohtumises Riia FC ja Helsinki JK, millest väljus võitjana Eesti lõunanaabrite suurklubi. Läti meeskonna edus mängis suurt rolli FCI Levadia endine ründaja Roman Debelko.

HJK asus kodustaadionil peetud matši juhtima juba 5. minutil, kui jala sai valgeks Petteri Forsell. 61. minutil suutis 26-aastane Debelko seisu viigistada, kuid see ei püsinud kaua. Vaid loetud hetked hiljem andis Tim Väyryneni värav soomlastele taaskord juhtohjad. 80. minutil oli Riia klubi eest teist korda täpne ukrainlane Debelko ning 2:2 seisu pealt kohtumine ka lõppes.

Kuna esimene kohtumine lõppes Lätis 1:1 viigiga, siis võõrsilvärava reegli abil edenes Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri play-offi Riia FC.

Roman Debelko mängis FCI Levadia ridades terve eelmise hooaja, kui sai enda nimele 36 liigamängu ja 28 väravat.